Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

MHD Žďár nad Sázavou nezávislé internetové stránky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "MHD Žďár nad Sázavou nezávislé internetové stránky."— Transkript prezentace:

1 MHD Žďár nad Sázavou nezávislé internetové stránky

2 Úvodem k MHD 4 Městská hromadná doprava ve Žďáru nad Sázavou zabezpečuje přepravní potřeby na území města čtrnácti autobusovými linkami (1A-1D, 2A, 2B, 3A-3C, 4A-4C, 5 a 6). 4 Provozovatelem MHD je ZDAR, a.s. Žďár nad Sázavou. 4 Linkami MHD se průměrně měsíčně přepraví okolo 100 tisíc cestujících.

3 Úvodem k MHD 4 Přeprava MHD je upravena Smluvními přepravními podmínkami dopravce. 4 Nástup do vozidel MHD je po celou dobu provozu povolen pouze předními dveřmi, výstup potom všemi dveřmi. 4 Výjimku (předchozí bod) tvoří pouze osoby s omezenou schopností pohybu a orientace, které mohou nastupovat všemi dveřmi.

4 Úvodem k MHD 4 Na rozdíl od jiných měst zde neexistuje předprodej ("papírových") jízdenek a jejich znehodnocovače, umístěné ve vozidlech. 4 Jednoduché jízdenky si cestující zakupují přímo u řidiče autobusu MHD a od roku 2004 pravidelní cestující a důchodci nad 70 let používají platební (čipové bezkontaktní) karty.

5 Úvodem k MHD 4 Za nedokončenou přepravu se jízdné nevrací! Jest1iže nebyl cestující přepraven včas, nemá právo na náhradu škody. 4 Na území města není zaveden noční provoz městské hromadné dopravy. 4 Průkazky nebo čipové karty se vydávají v kanceláři "informací" v ulici Sadová. Zde lze také zakoupit i jízdní řády MHD či získat další informace.

6 Cíl stránek 4 Hlavním cílem nezávislých internetových stránek je poskytnutí základních informací pro občany a návštěvníky města Žďáru nad Sázavou v oblasti MHD. 4 Důvodem vzniku stránek bylo zaplnění mezery v informovanosti o využití služeb veřejné hromadné dopravy na území města Žďár nad Sázavou.

7 Provozovatel internetových stránek 4 Provozovatelem a garantem nezávislých internetových stránek o MHD Žďár nad Sázavou je Volné sdružení "Za žďárskou MHD“. 4 Stránky byly založeny 12.2.2001.

8 Upozornění 4 Na těchto stránkách se čerpá z údajů, určených pro cestující veřejnost. 4 Provozovatel stránek si vyhrazuje možnost uvedení neúplných nebo nepřesných údajů. 4 Pokud není výslovně uveden opak, tak obsah stránek nelze bez uvedení zdroje (URL stránek) dále šířit a kopírovat, jak je uvedeno v tzv. Autorském zákonu.

9 Lokace stránek 4 Stránky jsou přístupné na těchto adresách: a) http://www.mhd-zr.xf.cz, b) http://mhd-zr.xf.cz, c) http://www.xf.cz/mhd-zr/. 4 Základní informace o MHD pomocí mobilního telefonu získáte na adrese: www.mhd-zr.xf.cz/wap/index.wml nebo pouze www.mhd-zr.xf.cz/wap.

10 Obsah stránek Stránky obsahují následující kategorie: 4 „záhlaví“ vč. anglické a německé verze 4 Úvodní odkazy (aktualizace, sitemap atd.) 4 Cestování v rámci MHD 4 Zajímavosti z MHD 4 Test, ankety a názory 4 Kontakt a podpora 4 Studie a průzkumy

11 Obsah stránek: „záhlaví“ (symboly) 4 Vyhledávání na stránkách 4 Anglická verze stránek 4 Německá verze stránek 4 „Blind friendly“ verze stránek

12 Obsah stránek: Úvodní odkazy 4 Aktualizace stránek 4 Mapa serveru 4 „Blind friendly“ verze stránek

13 Obsah stránek: Cestování v rámci MHD 4 Úvodem (základní informace) 4 Interaktivní mapa města, Aktuality z MHD 4 Změny v provozu a uzavírky, Změny jízdních řádů, Pravidelný provoz MHD 4 Jízdní řády linkové a zastávkové, Síť linek 4 Uzel „Aut. nádraží“, Platební karty, Tarif 4 Smluvní přepravní podmínky, Praktické rady a informace, W@P (inf. na mobilu)

14 Obsah stránek: Zajímavosti z MHD 4 Z tisku (články o MHD) 4 Víte, že … (zajímavosti) 4 Fotogalerie 1-11 (fotografie z MHD) 4 Videa ze žďárské MHD 4 Historie MHD Žďár nad Sázavou 4 Odkazy (k MHD a městu)

15 Obsah stránek: Test, ankety a názory 4 Test: Znáte dobře MHD 4 Anketa (výběr odpovědi kliknutím) 4 Výsledky dřívějších anket 4 Ohodnoťte tyto stránky 4 Názory (dotazy, komentáře)

16 Obsah stránek: Kontakt a podpora 4 Kontakt (+ dopravce a Dopravní úřad) 4 Spolupracujte s námi 4 Volné sdružení „Za žďárskou MHD“ 4 Zasílání novinek mailem 4 Podpora stránek, speciální znaky (fonty) 4 Hry s motivem z MHD 4 Vystřihovánky autobusů

17 Obsah stránek: Studie a průzkumy 4 Studie MHD Žďár nad Sázavou 4 Dopravní politika pro MHD 4 Marketingový průzkum 4 Srovnávací průzkum MHD 4 Studie proveditelnosti IDS

18 4 Mnoho štěstí při cestování MHD ve Žďáru nad Sázavou! 4 Snadné hledání informací na internetových stránkách o MHD Žďár nad Sázavou!


Stáhnout ppt "MHD Žďár nad Sázavou nezávislé internetové stránky."

Podobné prezentace


Reklamy Google