Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

1 Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje Ing. Jiří Horský KORDIS JMK, a.s.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "1 Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje Ing. Jiří Horský KORDIS JMK, a.s."— Transkript prezentace:

1 1 Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje Ing. Jiří Horský KORDIS JMK, a.s.

2 2 Obsah přednášky Představení KORDIS JMK Přehled IDS v České republice – ČAOVD Aktuální vývoj v IDS JMK Rozvojové projekty do roku 2030 Celostátní kritické problémy

3 3 Představení KORDIS JMK, a.s. 2002 založen Jihomoravským krajem a městem Brnem Organizátor veřejné dopravy v kraji – cílem efektivita dopravy. Řeší celý dopravní proces komplexně: –tvorba sítě linek –tvorba jízdních řádů, výluk a změn –zpracování návrhů tarifu a dělení tržeb –organizační a legislativní činnosti, příprava výběrových řízení –operativní řízení, centrální dispečink, informování cestujících –realizace projektů dotovaných EU. Každoročně nárůst počtu cestujících i tržeb při obdobném objemu výkonů.

4 4 Ostatní IDS v České republice Všichni koordinátoři v ČR sdruženi do České asociace organizátorů veřejné dopravy – ČAOVD. Spolupráce s MD ČR, MF ČR a dalšími orgány.

5 5 Situace IDS JMK IDS JMK v provozu od 1. ledna 2004. Plné pokrytí celého kraje – 2010. V celém kraji jediný tarif, smluvní přepravní podmínky, informační systém – vysoká přehlednost. Trvalý růst počtu přepravených cestujících i tržeb a to navzdory zásadním problémům v infrastruktuře a u železnice u vozového parku. Proběhla řada investic – přestupní uzly, vozidla MD v Brně, autobusy, informační systémy. Zaostává železniční doprava.

6 6 Centrální dispečink IDS JMK

7 7 Přehled nainstalovaných ELP v Jihomoravském kraji

8 8 Přehled interaktivních služeb pro cestující ELP – odjezdy v reálném čase Plán s odjezdy v reálném čase Odjezdy v mobilu v reálném čase QR kódy na všech JŘ Osobní jízdní řád

9 9 Zanedbanost kolejové sítě v Jihomoravském kraji Poslední větší investice do železniční sítě proběhly v JMK před 12 lety. Jihomoravský kraj dlouhodobě jasně deklaruje své priority. Brzdou rozvoje žel. dopravy naprosto nedostatečná kapacita železničního uzlu Brno.

10 10 Přepravní proud cestujících ve vlacích z Brna do regionu Počet cestujících ve vlacích na rozdíl od autobusů stagnuje! PROČ?

11 11 Za 10 let došlo ke zdvojnásobení počtu vlaků projíždějích ŽUB. Kapacita uzlu dnes neumožňuje přidávání dalších potřebných vlaků, snižuje rychlost průjezdu uzlem a spolehlivost ! Přetíženost uzlu Brno

12 12 Cíl JMK pro příští roky

13 13 Celostátní problémy nejen v IDS Některé problémy vyřešeny, řada přetrvává Standardizace informačních technologií Udržení vysokého standardu vyhledávače spojení a CIS jízdních řádů a jejich rozvoj. Problematika podpory udržitelné dopravy – daňové zákony. Uvolnění striktnosti zákonů se vztahem k železnici. Řešení problémů s Drážní inspekcí – příliš dlouhé omezení provozu i v primitivních případech. Řešení poplatků za dopravní cestu.

14 14 Děkuji za pozornost 14 Ing. Jiří Horský ředitel společnosti KORDIS JMK, a.s. Kontakt: Tel.: +420 543 426 651 Email: info@kordis-jmk.cz WWW: www.kordis-jmk.cz


Stáhnout ppt "1 Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje Ing. Jiří Horský KORDIS JMK, a.s."

Podobné prezentace


Reklamy Google