Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hledejte chyby Časté chyby v prezentacích na názorných příkladech aneb Jak to nedělat!

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hledejte chyby Časté chyby v prezentacích na názorných příkladech aneb Jak to nedělat!"— Transkript prezentace:

1 Hledejte chyby Časté chyby v prezentacích na názorných příkladech aneb Jak to nedělat!

2 - kořeny h.r. sahají do starověkého eposu a do středověkých kronik, ale vlastní zdroj je vzpjat až s obdobím rozvoje novodobého měšťanského nacionalismu a vzniku národnostních hnutí po Fr.revoluci a po napoleonských válkách. Za tvůrce je ovšem obecně pov. W. Scoot (př. Ivanhoe, 1820), jehož rom. laděná díla výrazně ovliv. prudký rozvoj nového prozaického žánru, který si rychle získal širokou oblibu ve všech evropských literaturách po celé 19. století. - v soudobém h.r. lze zejména pozorovat tendenci k aktualizaci tematiky (mod. historie) a k uplatňování současné problematiky filozofické, etické i politické. Nečitelný text, malé písmo, nevhodné pozadí.

3 V září 1990 pak při změně režimu, zůstává jako jediný oddíl z PS Holice, ostatní odcházejí do Skauta a nebo končí činnost. Oddíl se rozhoduje, že se spojí s PS Kopeček u níž setrvává do dnešního dne. V pionýrském roce 1990/1991 bylo rozdělení do těchto družinek - Gepardi, Kondoři, Levharti a Tchoři. V září 1991 vznikla další družinka Supi a Levharti a v únoru se k nám přidala družinka Ostříži. Na začátku roku 1992/1993 bylo rozdělení následující: Kondoři, Lasičky, Ostříži a Tchoři. Na konci května se Kondoři rozdělili na Lišáky a Kondory. Začátkem roku 1993/1994 se rozpadli Lasičky a Tchoři a vznikli noví Levharti na Července a družinka Medvídci. Novou klubovnu jsme v roce 1994 dostali ve dvoře Motorestu v Holici. Ostříži skončili činnost v roce 1996 a v roce 1997 jsme měli poprvé letní tábor v Otaslavicích. V roce 1997/1998 se Lišáci připojili k Medvídkům, zanikli Kondoři a vzniky nové Lasičky. V tomto roce jsme dostali výpověď z klubovny ve dvoře a ukončili své členství v TJ Holice. Pionýrský rok 1998/1999 byl oddíl ve složení: Medvídci, Levharti a nově vzniklí Delfíni na ZŠ Demlova a družinka v Senici na Hané. Ve školním roce 1999/2000 zůstávají Medvídci, Levharti, Delfíni a družinka v Čertoryjích, která ale vydrží jen do pololetí a pak se rozpadne, Stejně pak skončila i družinka v Senici na Hané. Stejně tak dopadl i pokus o vznik družinky v Těšeticích, ale i tato družinka neměla dlouhého trvání. Rozsáhlý, nestrukturovaný text. Únavné.

4 Chaotické uspořádání více obrázků na snímku.

5 Nevhodné uspořádání informace na snímku, malé písmo textů, nelogicky malý obrázek, nevhodná kombinace grafiky pozadí a barev textů.

6 Přeplněný snímek, malé písmo textů, mnoho textu. Zajímavý kontrast textu barevně zvládnutého nahoře a dole nezvládnutého.

7 „Prázdný“ snímek 1, nesjednocené nadpisy v celé prezentaci, ukázka nevhodnosti obrázků vyfotografovaných našikmo.

8 Chaoticky působící snímek, příliš odlišné typy volených písem, nelogicky volené animace obrázků.

9 Freestylové disciplíny U-rampa –neboli halfpipe je další olympijskou disciplínou… Je to útvar ve tvaru poloviční roury. Rampa je vyrobená buď ze sněhu nebo je vyhloubená přímo do země a sníh se na ní pouze upraví. Rampy se staví na mírných svazích ve směru spádnice. Jsou dlouhé 100-200 metrů, různě široké a mají ploché dno, které se postupně zvedá k oběma stěnám, jejichž horní část je svislá. Jezdec na obou stěnách předvádí libovolné triky. V jedné jízdě provede libovolný počet skoků, které musí provádět za sebou. Hodnotí se zde obtížnost triků: výška, ve které je trik prováděn, způsob provedení, celkový dojem, jistota při doskocích, plynulost jízdy a ostatní pohyby v rampě…. Big air- Velký skok… Tato disciplína je většinou ježděna jako exhibice. Stejně jako v rampě se hodnotí obtížnost, provedení, výška a doskok. Případné problémy při doskoku jsou bodovými rozhodčími přehlíženy více než u akrobatického lyžování. Další Barevně dobře zvládnutý snímek, zbytečné animace. Mnoho nestrukturovaného textu, absence obrázku popisovaného jevu.

10 Žába skáče do vody. Žába žbluňk do vody. Podle toho, čím je přísudek vyjádřen, rozlišujeme: - tvoří ho tvar plnovýznamového slovesa Půjdeš se mnou do kina? Kočka se vyhřívala na slunci. My pojedeme na hory, oni zůstanou doma. - shoduje se s podmětem v osobě, čísle, případně ve jmenném rodu půjdeš (ty) – 2. osoba, číslo jednotné se vyhřívala (ona) – 3. osoba, číslo jednotné, rod ženský pojedeme (my) – 1. osoba, číslo množné zůstanou (oni) – 3. osoba, číslo množné, rod mužský PŘÍSUDEK SLOVESNÝ - jednoduchý - může být vyjádřen slovesem nebo citoslovcem Téměř přeplněný snímek, menší písmo textů, zbytečně mnoho animací. Barevnost. Celkový dojem – únava.

11 Mykénské Řecko Lví brána Rozvaliny Mykén Zlatý pečetní prsten Číše ve tvaru býčí hlavy Kupolový hrob Átreova pokladnice Rozvaliny Mykén Agamemnónova zlatá maska Kupolový hrob Přeplněný snímek, malé písmo textů, nezřetelné obrázky.


Stáhnout ppt "Hledejte chyby Časté chyby v prezentacích na názorných příkladech aneb Jak to nedělat!"

Podobné prezentace


Reklamy Google