Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mgr. Josef Lombart.  Podání většího množství informací v krátkém čase.  Co je k dobré prezentaci třeba?  Kvalitní vystupování  Dokonalá prezentace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mgr. Josef Lombart.  Podání většího množství informací v krátkém čase.  Co je k dobré prezentaci třeba?  Kvalitní vystupování  Dokonalá prezentace."— Transkript prezentace:

1 Mgr. Josef Lombart

2  Podání většího množství informací v krátkém čase.  Co je k dobré prezentaci třeba?  Kvalitní vystupování  Dokonalá prezentace

3  S posluchači je nutné aktivně komunikovat.  Oční kontakt  Kladení jednoduchých otázek  Pohybová prezentace a gestikulace.  Pozitivní výraz v obličeji  Uvolněný postoj  Naučte se začátek a konec zpaměti

4  Informace odkrývejte postupně.  Pomůcky neukazujte předem.  Po ukázce ukliďte.  Předměty nedávejte kolovat.  K dispozici na konci prezentace.

5  Nezájem vůči publiku.  Přednášející neudržuje oční kontakt.  Strnulé postávání na jednom místě. × Nervózní popocházení po místnosti.

6  Rychlý výklad. × Pomalý a monotónní výklad.  Pouhé předčítání zobrazeného textu.  Používání parazitních slůvek.

7  Z(a)jištění podmínek prezentace.  Kde budu přednášet?  Kdo jsou posluchači?  Jak dlouho budu přednášet?  Volba cíle prezentace.  Příprava materiálů (texty, fotografie).

8  První snímek  Název, Autor  Hlavní část  Text  Grafické objekty  Závěr  Poděkování za pozornost

9  Pravidlo 6 x 6.  Maximálně šest bodů, šest hesel  Text zvýrazněte tučným písmem.  Důležité informace na konci řádky.  Používejte kvalitní obrázky.  Méně je občas více.  Číselné údaje zkuste nahradit grafem.

10  Správná velikost.  Bezpatkový řez.  Maximálně tři druhy písma.  Okrasná písma pouze pro nadpisy.

11  Používejte maximálně tři barvy.  Kontrastní barevné kombinace.  Pozor na extrémně křiklavé barvy.  Pozadí snímku by nemělo působit rušivě.  Text nesmí splývat s pozadím.

12  Efekty vzbudí divákovu pozornost.  Nepoužívejte na úkor názornosti a plynulosti.  Vyhněte se časově náročným efektům.  Nepoužívejte více druhů přechodů.  Dbejte na správné časování.

13  Uvozovky.  Dělení slov.  Pomlčka a spojovník.  Interpunkční znaménka.  Předložky a spojky na koncích řádek.

14  Číslice.  Závorky.  Psaní procent.  Telefonní čísla.  Jednotky a měny.

15 Prezentace v aplikaci PowerPoint: 10 zásad Jak vytvořit dobrou prezentaci Sazba a typografie Typografie - základní pravidla

16 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Mgr. Josef Lombart.  Podání většího množství informací v krátkém čase.  Co je k dobré prezentaci třeba?  Kvalitní vystupování  Dokonalá prezentace."

Podobné prezentace


Reklamy Google