Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Materiál obsahuje prezentaci s úkoly o známých osobnostech ČR. Je určena žákům 4. – 6.ročníku. Žáci sami mohou doplnit další jména Čechů, která znají.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Materiál obsahuje prezentaci s úkoly o známých osobnostech ČR. Je určena žákům 4. – 6.ročníku. Žáci sami mohou doplnit další jména Čechů, která znají."— Transkript prezentace:

1

2 Materiál obsahuje prezentaci s úkoly o známých osobnostech ČR. Je určena žákům 4. – 6.ročníku. Žáci sami mohou doplnit další jména Čechů, která znají. Materiál lze využít jako projekt Osobnost ČR. Pilotáž: Materiál byl pilotován ve 4. ročníku jako součást učiva o kraji, kde žiji. Žáci si připravili referáty o dalších osobnostech i Zlínského kraje.

3 Zamyslete se a napište seznam reálných postav. Napište i seznam žijících osobností. Porovnejte se sousedem.

4 Zahrajte si ve třídě hru Hádej, kdo jsem? Jeden ze třídy si myslí v duchu na nějakou osobnost a ostatní se ho ptají pomocí otázek, koho má na mysli. Odpovídá jen ano-ne.

5 Kdo je pro vás největší osobností reprezentující ČR? Popište proč.

6 V roce 2005 uspořádala Česká televize anketu s názvem „Největší Čech“. Vyhledejte na internetových stránkách, kdo se stal vítězem. Mezi významné osobnosti byl zařazen i neexistující postava – Jára Cimrman

7

8

9

10

11

12

13

14 , 18:27[cit ].File: Karel4Luc Jana Bourbonska.jpg.Dostupné z www: , 18:27 HONYA.Http://cs.wikipedia.org[online] , 16:06 [cit ].File: Komensky-Sarospatak.jpg.Dostupné z www: , 16:06 VILÍMEK,Jan.Http://cs.wikipedia.org[online] , 12:14 [cit ].File: Jan Vilímek - Božena Němcová.jpg.Dostupné z www: , 12:14 SLÁMA,Ondřej.Http://cs.wikipedia.org[online] , 00:17[cit ].File: Václav Havel cut out.jpg.Dostupné z www: , 00:17[cit ].File: MILLER,Michael.Http://cs.wikipedia.org[online] , 05:47 [cit ].File: Jaromir Jagr picks stick JPG.Dostupné z www: , 05:47 RYBAKOVA,Jelena.Http://cs.wikipedia.org[online] , 18:23 [cit ].File: Petr Čech in Moscow.jpg.Dostupné z www: , 18:23 SEDLECKÝ,David.Http://commons.wikipedia.org[online] , 17:56 [cit ].File: Karel Gott (2012) JPG.Dostupné z www: , 17:56


Stáhnout ppt "Materiál obsahuje prezentaci s úkoly o známých osobnostech ČR. Je určena žákům 4. – 6.ročníku. Žáci sami mohou doplnit další jména Čechů, která znají."

Podobné prezentace


Reklamy Google