Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Matematické hry Vetřelec, Bludiště Násobky přirozených čísel, čísla složená, prvočísla VY_42_INOVACE_07_01.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Matematické hry Vetřelec, Bludiště Násobky přirozených čísel, čísla složená, prvočísla VY_42_INOVACE_07_01."— Transkript prezentace:

1 Matematické hry Vetřelec, Bludiště Násobky přirozených čísel, čísla složená, prvočísla VY_42_INOVACE_07_01

2 Matematické hry Škola: Základní škola Trávníky Otrokovice, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Název výukového materiálu: Matematické hry Autor: Mgr. Zuzana Pokorná Vytvořeno: 20. března 2012 Ročník: 6. Vzdělávací oblast: Matematika a její aplikace Vzdělávací obor: Matematika a její aplikace Tematický okruh: Číslo a proměnná Téma: Násobky přirozených čísel, prvočísla, čísla složená Pomůcky: PC, dataprojektor, psací potřeby Anotace: Materiál je určen k procvičení učiva o násobcích přirozených čísel, o prvočíslech a číslech složených formou dvou typů her. Prezentace uvádí instrukce i samotné řešení těchto úloh. Tato práce je šířena pod licencí CC BY-SA 3.0. Odkazy a citace jsou platné k datu vytvoření této práce.

3 Najdi Vetřelce Najdi číslo, které do čtverce logicky nepatří a zdůvodni Není násobek čísla 7

4 Vetřelec Jedná se o číslo složené, ne prvočíslo

5 Vetřelec Není sudé číslo, ale liché Není násobek čísla 2

6 Vetřelec Není násobek čísla 3

7 Bludiště Najdi cestu z místa A do místa B, můžeš vstupovat jen na sousední políčka, tak aby cesta vedla po A B Násobcích čísla 7

8 Bludiště 2 Cesta musí vést po násobcích čísla A B10

9 Bludiště 3 Cesta musí vést po prvočíslech A B

10 Texty jsou vlastní originální tvorbou autora. Všechny objekty použité k vytvoření tohoto materiálu jsou součástí softwaru Microsoft® Office.


Stáhnout ppt "Matematické hry Vetřelec, Bludiště Násobky přirozených čísel, čísla složená, prvočísla VY_42_INOVACE_07_01."

Podobné prezentace


Reklamy Google