Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_10_20_léky. Lék je léčivo, které se podává pacientovi (člověku nebo zvířeti) např. ve formě tablet, kapslí, roztoku.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_10_20_léky. Lék je léčivo, které se podává pacientovi (člověku nebo zvířeti) např. ve formě tablet, kapslí, roztoku."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_10_20_léky

2

3 Lék je léčivo, které se podává pacientovi (člověku nebo zvířeti) např. ve formě tablet, kapslí, roztoku.

4 Všechna léčiva, aby byl jejich účinek co nejvyšší, se musí pacientovi podávat správným způsobem a ve vhodném obalu. Tak, aby ve vhodný okamžik podání pacientovi se pak léčivý přípravek stal lékem, který může příznivě ovlivnit zdravotní stav.

5

6  Tabletami  Sirupem  V kapkách  Injekcemi  Infúzemi  Mastmi

7 O K R I T B S

8 L É K Á R N A

9 Léky se dají koupit v lékárnách a nebo se dají objednat přes Internet. Léky jsou na lékařský předpis ale i jako volně prodejné.

10

11

12 2. snímek – úvod 3. snímek – slouží k výkladu 4. snímek – slouží k výkladu 5. snímek – slouží k výkladu 6. snímek – slouží k výkladu 7. snímek – žáci interaktivním perem vyluští tajenku 8. snímek – správné řešení tajenky 9. snímek – slouží k výkladu 10. snímek –obrázky k výkladu 11. snímek – obrázky k výkladu 12. snímek – popis 13. snímek – zdroje

13 Obrázek 1 - Obrázek 2 - Obrázek 3 - Obrázek 4 - Obrázek 5 - Obrázek 6 - Obrázek 7 - Obrázek 8 - Obrázek 9 - Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Hana Pajkrtová.


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_10_20_léky. Lék je léčivo, které se podává pacientovi (člověku nebo zvířeti) např. ve formě tablet, kapslí, roztoku."

Podobné prezentace


Reklamy Google