Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zvířata na farmě Název školy: Základní škola Karla Klíče Hostinné Autor: Mgr. Soňa Dvořáková Název: VY_32_INOVACE_13_B_13_Zvířata na farmě Téma: Člověk.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zvířata na farmě Název školy: Základní škola Karla Klíče Hostinné Autor: Mgr. Soňa Dvořáková Název: VY_32_INOVACE_13_B_13_Zvířata na farmě Téma: Člověk."— Transkript prezentace:

1 Zvířata na farmě Název školy: Základní škola Karla Klíče Hostinné Autor: Mgr. Soňa Dvořáková Název: VY_32_INOVACE_13_B_13_Zvířata na farmě Téma: Člověk a příroda Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/

2 AutorMgr. Soňa Dvořáková Vytvořeno dne Odpilotováno dne ve tříděII. B Vzdělávací oblastČlověk a jeho svět Vzdělávací oborPrvouka Tematický okruhČlověk a příroda TémaZvířata na farmě Klíčová slovahospodářská zvířata, užitek, tur domácí, koza, ovce, kůň, prase domácí, domácí ptáci

3 Která zvířátka chováme na farmě?

4 Společně tvoří skupinu hospodářských zvířat.

5 hospodářská zvířata chováme pro užitek: kožešiny, tuk Dále získáváme kožešiny, tuk včelí med nebo i včelí med. na jízdu. Pečujeme i o zvířata s odlišným využitím. Třeba kůň, který se dříve hojně využíval jako tažné zvíře, je dnes určen hlavně na jízdu.

6

7 Na statcích a farmách chováme i domácí ptáky: kačer Kachna – sameček je kačer kachňata a mláďata se nazývají kachňata Husa Husa (patří k ní houser a housata) Kur domácí – slepice (klade vejce), kohout a kuřata Krocan, krůta a krůtě holuby Pro okrasu chováme i holuby - holubice, holoubata

8 POUŽITÉ ZDROJE Obrázky z internetu -otevřená galerie Microsoft.com - with_piglet.jpg/258px-Sow_with_piglet.jpg with_piglet.jpg/258px-Sow_with_piglet.jpg ANOTACE Prezentace určená pro 2. třídu seznamuje žáky s hospodářskými zvířaty a užitkem, který pro nás představují. Žáci se převážně formou výkladu dozvídají o hlavních domestikovaných zvířatech a také o jejich konkrétních užitkových produktech. První aktivita je zaměřená na výběr odpovídajících farmářských zvířat (kliknutím na obrázky). Druhá praktická činnost, určená spíše pro zábavu, spočívá v nalezení správného odkazu a většímu přiblížení jednotlivých zvířat. Prezentace obsahuje animace.

9 POUŽITÉ ZDROJE /tlust__slepice_pou_uj__o_genetick_ch_faktorech_4cf8a5bd4b.jpg _prase_sele.jpg c%C3%AD_%28zoo_Vy%C5%A1kov-_czech_republic%29.JPG

10 POUŽITÉ ZDROJE jpg?3fbe

11  kanec  prasnice  sele  hospodářským užitkem je vepřové maso je vepřové maso

12  hřebec  klisna  hříbě  koně chováme pro rekreaci (jízda na koni rekreaci (jízda na koni poskytuje i léčebné poskytuje i léčebné účinky) účinky)

13  kozel  koza  kůzle  chováme je pro mléko, ze kterého se vyrábí i sýr ze kterého se vyrábí i sýr

14  beran  ovce  jehně  poskytuje vlnu (srst), skopové maso a mléko skopové maso a mléko

15  býk  kráva  tele  získáváme hovězí maso, kůži a mléko


Stáhnout ppt "Zvířata na farmě Název školy: Základní škola Karla Klíče Hostinné Autor: Mgr. Soňa Dvořáková Název: VY_32_INOVACE_13_B_13_Zvířata na farmě Téma: Člověk."

Podobné prezentace


Reklamy Google