Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zápis slovních úloh VY_32_INOVACE_28_Zapis_slovnich_uloh Matematika - 3. ročník Veronika Biskupová, Základní škola a Mateřská škola Jivina Vytvořeno v.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zápis slovních úloh VY_32_INOVACE_28_Zapis_slovnich_uloh Matematika - 3. ročník Veronika Biskupová, Základní škola a Mateřská škola Jivina Vytvořeno v."— Transkript prezentace:

1 Zápis slovních úloh VY_32_INOVACE_28_Zapis_slovnich_uloh Matematika - 3. ročník Veronika Biskupová, Základní škola a Mateřská škola Jivina Vytvořeno v rámci v projektu „EU peníze školám“ OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách

2 Zápis slovních úloh

3  Zápis slovních úloh má být stručný, ale výstižný.  Vybíráme nejdůležitější informace.  Na každou otázku musíme vytvořit odpověď.  Vždy si pečlivě přečteme na co se ptáme, abychom použili správnou početní operaci (sčítání, odčítání, násobení, dělení).

4 Úloha číslo I  Na školní výlet jelo 15 dívek a 10 chlapců.  Kolik dětí jelo celkem na výlet?  Ptám se: 1)Čeho (koho) je 15? 2)Čeho (koho) je 10? 3)Kolik dětí je celkem?  Zápis: dívek…..15 chlapců..10 dětí……...?  Potřebuji zjistit kolik dětí jelo dohromady-použito sčítání 15+10=25  Odpověď: Na výlet jelo 25 dětí.

5 Úloha číslo II  Na školní výlet jelo 15 dívek a 10 chlapců.  O kolik více dívek jelo na výlet?  Zápis: dívek…....15 chlapců…10 dívek o ? více O kolik více dívek než chlapců? 15-10=5  Odpověď: Na výlet jelo o 5 dívek více.

6 Základní údaje o DUM Autor DUM: Veronika Biskupová, Základní škola a Mateřská škola Jivina, Jivina 9 294 14 Období vytvoření DUM: 1. a 2. pololetí šk. roku 2010/2011 Ročník: třetí Vzdělávací oblast: Matematika a její aplikace Vzdělávací obor: matematika Tematický okruh : Přirození čísla v oboru do 100 Téma: Slovní úlohy DUM byl vytvořen jako doprovodný materiál pro prezentaci a procvičování v předmětu matematika v e třetím ročníku ZŠ. Je určen k prezentaci pomocí datového projektoru nebo předvedení na monitorech žáků. Lze ho využít i pro procvičování do žákovských sešitů, stejně tak ho lze zaslat mailem žákům, kteří v době procvičování učiva chyběli.

7 Použité zdroje: Textová část je vlastní


Stáhnout ppt "Zápis slovních úloh VY_32_INOVACE_28_Zapis_slovnich_uloh Matematika - 3. ročník Veronika Biskupová, Základní škola a Mateřská škola Jivina Vytvořeno v."

Podobné prezentace


Reklamy Google