Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Odborný výcvik ve 3. tisíciletí Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Odborný výcvik ve 3. tisíciletí Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu."— Transkript prezentace:

1 Odborný výcvik ve 3. tisíciletí Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu

2 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Souborná činnost na složitých elektronických zařízeních II Obor:Mechanik elektronik Ročník:4. Vypracoval:Bc. Josef Mahdal Odborný výcvik ve 3. tisíciletí

3 OPRAVY BAREVNÝCH TELEVIZORŮ ŘADY COLOR 416 Při opravách používáme schéma zapojení k danému typu televizoru. Přitom dodržujeme bezpečnostní předpisy a pokyny výrobce televizoru. Výrobce uvádí ve schématu orientační hodnoty napětí a průběhy proudů v měrných bodech. Při měření průběhu signálu osciloskopem, v každém měrném bodě, využíváme oscilogramů, které znázorňují tvar signálu a úroveň napětí v tomto bodě.

4 OPRAVY BAREVNÝCH TELEVIZORŮ ŘADY COLOR 416 Při hledání závad je důležitá dobrá znalost obvodového řešení televizoru a funkce jednotlivých obvodů. V extrémně namáhaných obvodech i dobrá znalost funkce jednotlivých součástek je předpokladem úspěšné opravy a nastavení televizoru.

5 NAPÁJECÍ ZDROJ Nejčastější závady se vyskytují v obvodech napájecího zdroje.

6 ŘÁDKOVÝ ROZKLAD Obvody řádkového rozkladu zaujímají 2.místo v poruchovosti všech obvodů televizoru.

7 Modul S Modul S (synchronizace) - zajišťuje synchronizaci oscilátorů horizontálního a vertikálního rozkladu. Kromě toho budí koncový stupeň řádkového rozkladu a snímkového rozkladu.

8 Oscilogramy – pomůcka pro měření osciloskopem

9 - Obvody napájecího zdroje, řádkového rozkladu a synchronizace spolu úzce souvisí. - Porucha v kterémkoliv z těchto obvodů způsobí, že se televizor vůbec nerozběhne. - Pomůcka pro zjištění závady, zda je ve zdroji nebo v řádkovém rozkladu, je umělá zátěž, připojená na napájecí napětí koncového stupně řádkového rozkladu.

10 Střední průmyslová škola Uherský Brod, 2010


Stáhnout ppt "Odborný výcvik ve 3. tisíciletí Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu."

Podobné prezentace


Reklamy Google