Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AnotacePrezentace pro žáky k finanční gramotnosti, seznámení s podobou měny EURO AutorHolomková Lenka JazykČeština Očekávaný výstup Vyjasnění pojmů k finanční.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AnotacePrezentace pro žáky k finanční gramotnosti, seznámení s podobou měny EURO AutorHolomková Lenka JazykČeština Očekávaný výstup Vyjasnění pojmů k finanční."— Transkript prezentace:

1 AnotacePrezentace pro žáky k finanční gramotnosti, seznámení s podobou měny EURO AutorHolomková Lenka JazykČeština Očekávaný výstup Vyjasnění pojmů k finanční gramotnosti, seznámení se s podobou měny EURO Speciální vzdělávací potřeby- žádné - Klíčová slovaEuro, mince, bankovky Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityAktivita Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníZákladní škola - praktická Typická věková skupina let Celková velikost6,05 MB

2 Měna EURO

3 Mapa EU v rámci Evropy

4 EURO Belgie Estonsko Finsko Francie Irsko Itálie Kypr Lucembursko Malta Německo Nizozemsko Portugalsko Rakousko Řecko Slovensko Slovinsko Španělsko - měna v 17-ti státech EU

5 Mince -mince v měně Euro dělíme na centy a eura -1 euro má 100 centů -Zadní strana mincí je různá pro každý členský stát

6 Mince 1 cent – rub mince - Slovensko

7 Mince 2 centy – rub mince - Belgie

8 Mince 5 centů – rub mince - Francie

9 Mince 10 centů – rub mince Německo

10 Mince 20 centů – rub mince - Španělsko

11 Mince 50 centů – rub mince - Řecko

12 Mince 1 euro – rub mince - Kypr

13 Mince 2 eura – rub mince - Rakousko

14 Bankovky 5 euro

15 Bankovky 10 euro

16 Bankovky 20 euro

17 Bankovky 50 euro

18 Bankovky 100 euro

19 Bankovky 200 euro

20 Bankovky 500 euro

21 ZDROJE ricerca/ =true&docId= tml?notFirst=true&docId= cs Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Lenka Holomková. Dostupné z Metodického portálu ; ISSN Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV).

22 _Pope_Benedict_XVI-Vatican_City Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Lenka Holomková. Dostupné z Metodického portálu ; ISSN Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV).


Stáhnout ppt "AnotacePrezentace pro žáky k finanční gramotnosti, seznámení s podobou měny EURO AutorHolomková Lenka JazykČeština Očekávaný výstup Vyjasnění pojmů k finanční."

Podobné prezentace


Reklamy Google