Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Praha – hlavní město České republiky VY_32_Inovace_02KR-3 Mgr.Lenka Krčmářová ZŠ a MŠ Nedašov.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Praha – hlavní město České republiky VY_32_Inovace_02KR-3 Mgr.Lenka Krčmářová ZŠ a MŠ Nedašov."— Transkript prezentace:

1 Praha – hlavní město České republiky VY_32_Inovace_02KR-3 Mgr.Lenka Krčmářová ZŠ a MŠ Nedašov

2 Anotace Anotace: Seznámení s hlavním městem ČR, výklad spojený s aktivitou žáků při řešení zadaných úkolů, práce s mapou a učebnicí Autor: Mgr.Lenka Krčmářová Datum zhotovení: listopad 2011 Jazyk: Čeština Očekávaný výstup: Lokalizuje na mapě Prahu, určí její význam jako hlavního města,rozlišuje orgány státní moci, naplánuje procházku Prahou Speciální vzdělávací potřeby: žádné Klíčová slova: hlavní město ČR Druh učebního materiálu: Prezentace Druh interaktivity: Výklad, aktivita Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – 1.stupeň Typická věková skupina: 5.ročník Celková velikost: 6,5 MB

3 P r a h a

4 Vidím město veliké, jehož sláva hvězd dotýkati bude se…….. (kněžna Libuše)

5 Praha hlavní město České republiky hlavní město České republiky vyplňuje Pražskou plošinu vyplňuje Pražskou plošinu Prahou protéká řeka Vltava Prahou protéká řeka Vltava Zapiš do sešitu a ukaž na mapě

6 Praha Zapiš si do sešitu: sídlo prezidenta sídlo prezidenta sídlo vlády, ministerstev, parlamentu a dalších významných úřadů sídlo vlády, ministerstev, parlamentu a dalších významných úřadů středisko cestovního ruchu středisko cestovního ruchu má obyvatel má obyvatel Úkol: jak se jmenuje současný prezident a předseda vlády ČR?

7 Zajímavá místa: Poznáš co je na obrázcích? (zapiš do sešitu)

8 Úkol pro Tebe: Najdi v učebnici na str.39 plán Prahy a ukaž, kde leží předchozí objekty Najdi v učebnici na str.39 plán Prahy a ukaž, kde leží předchozí objekty Naplánuj podle plánu trasu tak, abys všechny tyto objekty navštívil Naplánuj podle plánu trasu tak, abys všechny tyto objekty navštívil Znáš nějaká další zajímavá místa v Praze? Znáš nějaká další zajímavá místa v Praze?

9 Starobylá Praha – chrám sv.Mikuláše, Nerudova ulice, Petřínská rozhledna

10 Kampa, Vyšehrad, Staroměstská radnice - orloj

11 Praha moderní – televizní vysílač Žižkov, Tančící dům, Metronom

12 Použité zdroje DHÍPA DÁS. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: osef Mathauser - Kněžna Libuše věští slávu Prahy. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, [cit ]. Dostupné z: _Kn%C4%9B%C5%BEna_Libu%C5%A1e_v%C4%9B%C5%A1t%C3%AD_sl%C3% A1vu_Prahy.jpghttp://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Josef_Mathauser_- _Kn%C4%9B%C5%BEna_Libu%C5%A1e_v%C4%9B%C5%A1t%C3%AD_sl%C3% A1vu_Prahy.jpg DHÍPA DÁS. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: DHÍPA DÁS. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: DHÍPA DÁS. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: DHÍPA DÁS. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: DHÍPA DÁS. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: DHÍPA DÁS. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

13 Použité zdroje DHÍPA DÁS. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: DHÍPA DÁS. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: DHÍPA DÁS. [online]. cit ]. Dostupný na WWW: DHÍPA DÁS. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: DHÍPA DÁS. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: DHÍPA DÁS. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Tančící dům v Praze od architekta Franka Gehryho. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, [cit ]. Dostupné z: DHÍPA DÁS. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

14 Použité zdroje Fotografie použity se souhlasem autora( souhlas potvrzen mailem) Dobrý den, autor mi odpověděl až dnes. S použitím pro výuku souhlasí. Podmínkou je copyright. Fotografie na webu jsou 630 × 420 px. Ty by Vám stačily, nebo budete potřebovat větší? Pokud by to bylo možné, tak bych rádi viděli výsledný výukový materiál. S pozdravem Tomáš Klíma Dne :44, Lenka Krčmářová napsal(a): > Dobrý den, obracím se na vás s následujícím dotazem. Jsem učitelka ZŠ a vaše fotografie bych ráda použila ve svém digitálním výukovém materiálu, který bude použit výhradně pro výuku žáků, tedy nijak komerčně. Prosím o vaše vyjádření za jakých okolností je můžu použít. S pozdravem Mgr.Lenka Krčmářová. -- Photo-Prague.net | Tomáš Klíma správce databáze, výroba a distribuce fotoobrazů Výhradní prodejce COEX CZ, s.r.o. U Zeměpisného ústavu 12, Praha 6 GPS: 50°6'14.507"N, 14°24'6.245"E Tel.:

15 Metodický list Prezentace je součástí výkladu nového učiva Žáci aktivně pracují s mapou, učebnicí, řeší úkoly, zapisují do sešitu, uplatňují své vlastní poznatky a znalosti


Stáhnout ppt "Praha – hlavní město České republiky VY_32_Inovace_02KR-3 Mgr.Lenka Krčmářová ZŠ a MŠ Nedašov."

Podobné prezentace


Reklamy Google