Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Móda krátkých vlasů 50. léta Do módy přicházejí kvalitně provedené střihy vlasů v dámské i pánské účesové tvorbě. Vlasy se ostříhaly plastickým střihem,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Móda krátkých vlasů 50. léta Do módy přicházejí kvalitně provedené střihy vlasů v dámské i pánské účesové tvorbě. Vlasy se ostříhaly plastickým střihem,"— Transkript prezentace:

1 Móda krátkých vlasů 50. léta Do módy přicházejí kvalitně provedené střihy vlasů v dámské i pánské účesové tvorbě. Vlasy se ostříhaly plastickým střihem, seřezáváním směrem do obličeje.

2 Dámské účesy 50. let 50. –léta jsou typická nástupem trvalé ondulace tzv. studená vlna USA Zotos rozvoj chemické trvalé ondulace zvané studená vlna. Na středně dlouhých vlasech se prováděla pevná preparace, která se upravila vodovou ondulací- pyramidovým natáčením po směru růstu vlasů.

3 Dámské účesy 50. let

4 Odstíny barev 50. léta Do módy přicházejí šedivé, kouřové odstíny barev vlasů. Vlasy se oplachují milpastely – oplachovacími přelivy. Kadeřnický obor zaznamenal velký rozvoj barvení vlasů kovovými barvami. Jsou vyráběny i oxidační barvy

5 Odstíny barev 50. léta

6 Dámské účesy 50. let

7 Pánské účesy 50. let

8 Dámské účesy 50. letPánské účesy 50. let Oblíbený je klasický pánský střih s tvarováním pěšinky nebo bombáže.


Stáhnout ppt "Móda krátkých vlasů 50. léta Do módy přicházejí kvalitně provedené střihy vlasů v dámské i pánské účesové tvorbě. Vlasy se ostříhaly plastickým střihem,"

Podobné prezentace


Reklamy Google