Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Móda krátkých vlasů 50. léta Do módy přicházejí kvalitně provedené střihy vlasů v dámské i pánské účesové tvorbě. Vlasy se ostříhaly plastickým střihem,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Móda krátkých vlasů 50. léta Do módy přicházejí kvalitně provedené střihy vlasů v dámské i pánské účesové tvorbě. Vlasy se ostříhaly plastickým střihem,"— Transkript prezentace:

1 Móda krátkých vlasů 50. léta Do módy přicházejí kvalitně provedené střihy vlasů v dámské i pánské účesové tvorbě. Vlasy se ostříhaly plastickým střihem, seřezáváním směrem do obličeje.

2 Dámské účesy 50. let 50. –léta jsou typická nástupem trvalé ondulace tzv. studená vlna. 1942- USA Zotos rozvoj chemické trvalé ondulace zvané studená vlna. Na středně dlouhých vlasech se prováděla pevná preparace, která se upravila vodovou ondulací- pyramidovým natáčením po směru růstu vlasů.

3 Dámské účesy 50. let

4 Odstíny barev 50. léta Do módy přicházejí šedivé, kouřové odstíny barev vlasů. Vlasy se oplachují milpastely – oplachovacími přelivy. Kadeřnický obor zaznamenal velký rozvoj barvení vlasů kovovými barvami. Jsou vyráběny i oxidační barvy

5 Odstíny barev 50. léta

6 Dámské účesy 50. let

7 Pánské účesy 50. let

8 Dámské účesy 50. letPánské účesy 50. let Oblíbený je klasický pánský střih s tvarováním pěšinky nebo bombáže.


Stáhnout ppt "Móda krátkých vlasů 50. léta Do módy přicházejí kvalitně provedené střihy vlasů v dámské i pánské účesové tvorbě. Vlasy se ostříhaly plastickým střihem,"

Podobné prezentace


Reklamy Google