Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové, Úprkova 1 Autor: Mgr. Nedbal Petr Název: VY_32_INOVACE_14A_20_DĚJINY KULTURY – Umění 20.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové, Úprkova 1 Autor: Mgr. Nedbal Petr Název: VY_32_INOVACE_14A_20_DĚJINY KULTURY – Umění 20."— Transkript prezentace:

1 Název školy: Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové, Úprkova 1 Autor: Mgr. Nedbal Petr Název: VY_32_INOVACE_14A_20_DĚJINY KULTURY – Umění 20. století Téma: 14A_VV9.roč. Datum ověření: VM ověřen dne v 9.A Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Anotace: DUM je určen pro podporu učitelského výkladu, který vychází z učebnice pro dějepis: VÁLKOVÁ, Veronika. Dějepis 6 - pravěk a starověk. Praha: SPN-pedagogické nakladatelství, 2006, ISBN Napomáhá vyučujícímu ve vizualizaci výkladu, který se tak stává zajímavější a pro žáka poutavější a tudíž i zapamatovatelnější. DUM si klade za největší cíl naučit žáky rozdíly mezi hlavními a nejdůležitějšími slohy a styly, umět je poznat, poznat hlavní znaky a identifikovat v praxi. K presentaci je přidáno krátké video, které pohyblivým způsobem přibližuje žákům detaily děl. Tento materi á l byl vytvořen r á mci projektu EU pen í ze š kol á m Operačn í ho programu Vzděl á v á n í pro konkurenceschopnost

2 DĚJINY UMĚNÍ 20. STOLETÍ Hlavní směry malby

3 Secesní malba Gustav Klimt - Polibek

4  Danae

5  Portrét Adély Bloch-Bauerové

6 Alfons Mucha  Slovanská epopej -dvacet obrazů -částečně v Praze, Moravském Krumlově -obrovská plátna

7 velikost

8 plakáty

9 Malba kubismu  Pablo Picasso Slečny z Avignonu 1907

10  Guernica1937

11 Marcel DuchampAkt sestupující ze schodů Fontána

12 Piet Mondrian Kompozice se žlutou, modrou a červenou Kompozice č. 2

13 Surrealismus Salvador Dalí Persistence paměti

14 Rozpad persistence paměti

15

16 Umění proti válce – Josef Čapek Žena z cyklu Oheň

17 Josef Čapek - kubismus Video výstava čapek 3:34výstava čapek 3:34

18 Opakování:  Jaké jsou hlavní znaky secesní malby?  Znáš některé malíře secese?  V čem se Ti jejich díla líbí?  Jak by si popsal hlavní znaky kubismu?  Jak poznáš kubistický obraz mezi jinými?  Znáš nějakého kubistického malíře?  Jaký obraz se Ti u tohoto malíře vybaví?  Jak se jmenuje slavný surealistický malíř?  Jmenuj alespoň jednoho českého malíře kubismu?  Znáš z minulosti toto jméno? Při jaké souvislosti?

19 Použité zdroje a citace:  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  MÍČA, Radek. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: mucha-do-toho-kde-bude-epopej-nema-co-mluvit-p12-/vytvarne-umeni.aspx?c=A100614_194747_vytvarneum_jaz  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

20  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: t07573http://www.tate.org.uk/art/artworks/duchamp-fountain- t07573  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: composition-with-yellow-blue-and-red-t00648http://www.tate.org.uk/art/artworks/mondrian- composition-with-yellow-blue-and-red-t00648  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: composition-b-noii-with-red-t07560http://www.tate.org.uk/art/artworks/mondrian- composition-b-noii-with-red-t07560  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: persistence-of-memory-1931http://www.wikipaintings.org/en/salvador-dali/the- persistence-of-memory-1931  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: disintegration-of-the-persistence-of-memoryhttp://www.wikipaintings.org/en/salvador-dali/the- disintegration-of-the-persistence-of-memory  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: soukromi-mistrovskeho-dila/?nzv=Salvador+Dal%ED%3A+Kristus+sv.+Jana+z+K%F8%ED%9Eehttp://www.ceskatelevize.cz/porady/ soukromi-mistrovskeho-dila/?nzv=Salvador+Dal%ED%3A+Kristus+sv.+Jana+z+K%F8%ED%9Ee  AUTOR NEUVEDEN. dali.uffs.net [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: se-v-londyne-prodal-za-necelych-osm-milionu-korunhttp://www.regiony24.cz/ capkuv-obraz- se-v-londyne-prodal-za-necelych-osm-milionu-korun Použitá videa:  AUTOR NEUVEDEN. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

21 Použití zdroje: VÁLKOVÁ, Veronika. Dějepis 6 - pravěk a starověk. Praha: SPN-pedagogické nakladatelství, 2006, ISBN PROKOP, Vladimír. Kapitoly z dějin výtvarného umění: pro výuku dějin umění na středních školách. Sokolov: O.K.-Soft, 1997, 67 s MRÁZ, Bohumír a Marie ČERNÁ. Dějiny výtvarné kultury. 2., upr. vyd., V Idea Servis 1. vyd. Praha: Idea Servis, , 4 sv. (183, 209, 219 s.). ISBN Citace: viz výše Anotace: DUM je určen pro podporu učitelského výkladu, který vychází z učebnice pro dějepis: VÁLKOVÁ, Veronika. Dějepis 6 - pravěk a starověk. Praha: SPN-pedagogické nakladatelství, 2006, ISBN Napomáhá vyučujícímu ve vizualizaci výkladu, který se tak stává zajímavější a pro žáka poutavější a tudíž i zapamatovatelnější. DUM si klade za největší cíl naučit žáky rozdíly mezi hlavními a nejdůležitějšími slohy a styly, umět je poznat, poznat hlavní znaky a identifikovat v praxi. K presentaci je přidáno krátké video, které pohyblivým způsobem přibližuje žákům detaily děl a staveb. Tento materi á l byl vytvořen r á mci projektu EU pen í ze š kol á m Operačn í ho programu Vzděl á v á n í pro konkurenceschopnost


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové, Úprkova 1 Autor: Mgr. Nedbal Petr Název: VY_32_INOVACE_14A_20_DĚJINY KULTURY – Umění 20."

Podobné prezentace


Reklamy Google