Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola a Mateřská škola, Police nad Metují, okres Náchod Autor: Mgr. Kuchtová Květoslava Název : VY_32_INOVACE_12C_20_Rakousko Téma:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola a Mateřská škola, Police nad Metují, okres Náchod Autor: Mgr. Kuchtová Květoslava Název : VY_32_INOVACE_12C_20_Rakousko Téma:"— Transkript prezentace:

1 Název školy: Základní škola a Mateřská škola, Police nad Metují, okres Náchod Autor: Mgr. Kuchtová Květoslava Název : VY_32_INOVACE_12C_20_Rakousko Téma: Zeměpis 7.ročník Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/

2  Materiál lze využít jako prezentaci nového učiva, k procvičování nebo opakování již probraného učiva pro žáky 7. tříd s pomocí interaktivní tabule.

3

4  Hlavní město: Vídeň  Rozloha: km²  Počet obyvatel:  Jazyk: Němčina  Prezident: Heinz Fisher  Měna: Euro

5 Vlajka Rakouska Znak Rakouska Symboly Rakouska

6  Rakousko sousedí s Německem, Lichtenštejnskem, Švýcarskem, Itálií, Slovinskem, Maďarskem, Slovenskem a ČR

7 CZ SK H SLO I CH D Mezinárodní označení států: CH – Švýcarsko D – Německo SLO – Slovinsko H – Maďarsko SK – Slovensko CZ – Česko I - Itálie Pokus se určit sousední státy. Ověř kliknutím pera na tabuli. Začni klikat, až zmizí text.

8  Je rozděleno do 9 spolkových zemí, největší jsou Dolní Rakousy, Štýrsko, Tyrolsko, Horní Rakousy. Vídeň je zcela obklopena Dolními Rakousy Dolní Rakousy Horní Rakousy Štýrsko Tyrolsko Vídeň

9  Rakousko je rozvinutý průmyslový stát, který je bohatý na nerostné suroviny:  Magnezit / světový producent /, železná ruda, kaolín, sůl kamenná, wolfram, železná ruda, grafit, ve Vídeňské pánvi se těží ropa a zemní plyn.  Nejdůležitějším odvětvím průmyslu je hutnictví železa, významné je strojírenství /stavební stroje, důlní zařízení, optika, elektronika /, chemický průmysl / hnojiva umělá vlákna, plasty /, papírenský, potravinářský a dřevozpracující průmysl.  Zemědělství : obilniny, brambory, víno. V Alpách na horských pastvinách chov ovcí a skotu.

10  Přibližně 60% Rakouska zabírají Alpy, Vysoké Taury, Nízké Taury a Vídeňský les  Na východních hranicích leží Malé Karpaty  Nížiny se nacházejí východně podél Dunaje

11  Rakousko odvodňuje Dunaj do Černého moře, velké přítoky Dunaje jsou: Lech, Inn, Enns, Thaya (Dyje), March (Morava)  Řeka Rýn protéká Bodamským jezerem a odvodňuje Rakousko do Severního moře  Největší rakouské jezero je jezero Neziderské, Attersee, Traunsee, velké je také Bodamské jezero Neziderské jezero

12 Alpy Vídeň - Karlskirche: Tvoří povrch Rakouska ze dvou třetin. Nejvyšší vrchol je Grossglockner Měří m n. Kostel sv. Karla Boromejského. Dal jej postavit Karel VI. Na počest Karla Boromejského, který zasvětil život pomoci obětem moru. Nachází se na náměstí Karsplatz.

13  Salzburg:  Innsbruck:

14  Barvy vlajky  Hlavní město  Sousední státy  Povrch  Největší rakouské řeky  Největší rakouské jezero Otázky a správné odpovědi se dozvíš kliknutím pera na tabuli červená a bílá Vídeň Česko, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Itálie, Švýcarsko a Německo Alpy, Vysoké Taury, Nízké Taury a Vídeňský les Malé Karpaty, nížiny podél Dunaje Dunaj a Rýn Neziderské

15 Rakouské Alpy Video Klikni

16 Zdroje  VOJTYK, Mr. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  LAZAR, Ondřej. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  INTERNET. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  INTERNET. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  INTERNET. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: statu.luksoft.cz/nahled-velky/vlajka_rakouska.jpghttp://vlajky- statu.luksoft.cz/nahled-velky/vlajka_rakouska.jpg  INTERNET. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  INTERNET. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  INTERNET. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: Austria_states_blank.png Austria_states_blank.png  INTERNET. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  INTERNET. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  INTERNET. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  INTERNET. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:

17 Zdroje  INTERNET. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  INTERNET. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola a Mateřská škola, Police nad Metují, okres Náchod Autor: Mgr. Kuchtová Květoslava Název : VY_32_INOVACE_12C_20_Rakousko Téma:"

Podobné prezentace


Reklamy Google