Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZŠ a MŠ Olšovec, příspěvková organizace a informační gramotnosti I/2

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZŠ a MŠ Olšovec, příspěvková organizace a informační gramotnosti I/2"— Transkript prezentace:

1 ZŠ a MŠ Olšovec, příspěvková organizace a informační gramotnosti I/2
ZŠ a MŠ Olšovec, příspěvková organizace Vzdělávací materiál, šablona – Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti I/2 VY_12_INOVACE_20/36 – sada č.2 Autor: Helena Jordánová, Mgr. Období: září 2011 – červen 2012 Ročník: 1.-3. Vzdělávací oblast: prvouka LIDSKÉ VÝTVORY Anotace: Výukový materiál je možno použít v úvodu učiva Svět kolem nás. Žáci se seznamují s pojmy přírodnina, surovina, lidské výrobky. Na pracovním listu č. 4 buď samostatně nebo na interaktivní tabuli barevně tyto pojmy oddělují.

2 Člověk je jediný živý tvor na planetě Zemi, který záměrně něco vytváří, vyrábí výrobky pro svou potřebu, pro svůj život. Víš z čeho jsou věci, které běžně užíváš?

3 Výrobky jsou tím, co člověk ze surovin vyrobí.
Přírodniny jsou voda, vzduch, půda, horniny a nerosty, teplo, světlo, houby, rostliny a živočichové. Suroviny získáváme z přírodnin. Některé suroviny umí člověk uměle vytvořit, např. plast. Výrobky jsou tím, co člověk ze surovin vyrobí.

4 Z čeho jsou vyrobeny tyto výrobky? Co je přírodnina a co surovina?
Najdi trojice, které k sobě patří a zabarvi je stejnou barvou. sýr koláče nerost housle mouka stromy ovce kráva řetízek obilí klády vlna svetr zlaté pruty mléko

5 Obrázky byly použity z klipartu MS.


Stáhnout ppt "ZŠ a MŠ Olšovec, příspěvková organizace a informační gramotnosti I/2"

Podobné prezentace


Reklamy Google