Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prací prostředky Prací prostředky. Jaké jsou prací prostředky?? Určité tkaniny vyžadují speciální prací prostředky, protože při používání nevhodných pracích.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Prací prostředky Prací prostředky. Jaké jsou prací prostředky?? Určité tkaniny vyžadují speciální prací prostředky, protože při používání nevhodných pracích."— Transkript prezentace:

1 Prací prostředky Prací prostředky

2 Jaké jsou prací prostředky?? Určité tkaniny vyžadují speciální prací prostředky, protože při používání nevhodných pracích prostředků se mohou poškodit - dochází k vypírání barev, blednutí tmavého oblečení a žmolkovatění svetrů, prádlo se může srazit nebo naopak vytahat.

3

4 Voda Voda, systematicky oxidan nebo kyselina hydroxylová), je chemická sloučenina vodíku a kyslíku.vodíkukyslíku

5 Kolik stojí prací prostředky?? Aviváž Lenor 87,00 KčAviváž Lenor Prací prostředek Ariel 256,00 KčPrací prostředek Ariel Aviváž Lenor Sensitive 62,00 KčAviváž Lenor Sensitive

6 Prací prostředky a ekologie Kdo se v létě nemohl koupat v řece kvůli řasám, toho možná ani nenapadlo, že by mohly být jednou z příčin i prací prášky. U nás jsou k mání prášky s fosforem (přesněji jeho sloučeninami) i bez něj. S fosfáty, které se přidávají kvůli změkčení vody, si však příroda sama nedokáže poradit. Tekuté prací prostředky neobsahují fosfáty Z ekologického hlediska jsou nejvhodnější takzvané kompaktní prací prostředky, kterých je na tuzemském trhu stále velký nedostatek. Výhodou kompaktů není jen to, že jsou bezfosfátové, ale neobsahují ani plnidla přidávaná do pracích prášků proto, aby zůstaly sypké.

7 Rady pro ekologické praní Správně dávkovat Dávkování je uvedeno na každém obalu a je zbytečné přidávat pracího prostředku více. Dávkování závisí na tvrdosti vody - čím tvrdší voda, tím vyšší dávka. V České republice je ve vodovodech obvykle měkká voda, a na dobré vyprání stačí proto nejnižší dávka doporučovaná výrobcem. Tvrdost vody si může každý zjistit telefonicky u správce vodovodu (vodárny) v místě svého bydliště. Vyhnout se fosfátovým pracím prostředkům Fosfáty, které mají vodu změkčovat, lze nahradit sodou nebo citrátem. Více špinavé prádlo předem namočit. Prát v měkké dešťové vodě.


Stáhnout ppt "Prací prostředky Prací prostředky. Jaké jsou prací prostředky?? Určité tkaniny vyžadují speciální prací prostředky, protože při používání nevhodných pracích."

Podobné prezentace


Reklamy Google