Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_52_INOVACE_PŘ.9.27 –VÝVOJ ČLOVĚKA– pracovní list

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_52_INOVACE_PŘ.9.27 –VÝVOJ ČLOVĚKA– pracovní list"— Transkript prezentace:

1 VY_52_INOVACE_PŘ.9.27 –VÝVOJ ČLOVĚKA– pracovní list
Název šablony Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd Název VM 9. ročník- Člověk a příroda- Přírodopis-vývoj člověka Autor VM Gabriela Nápravníková Období vytvoření VM Březen 2012 Anotace Výukový materiál je určen pro žáky 9. ročníku učební předmětu Přírodopis. Formou pracovního listu si žáci zopakují získané vědomosti z tématického okruhu.

2 VÝVOJ ČLOĚKA- PRACOVNÍ LIST
1. Kdo jsou primáti, kde vznikli? 2. Jak se vyvinula lidská řeč? 3. Jaké znaky charakterizují moderního člověka? a) b) c) d) 4. Kdo byli předchůdci člověka (odborná jména)? 5. Jak se jmenuje Český antropolog, který objevil kosterní pozůstatky Homo sapiens sapiens? Uveď rok, místo a stáří nálezu.

3 VÝVOJ ČLOVĚKA- PRACOVNÍ LIST(SPRÁVNÉ ODPOVĚDI)
1. Primáti - okrajová a nepočetná větev savců, jsou představováni hlavně opicemi, člověkem a jejich předchůdci, společenští tvorové - vznikli v tropických či subtropických oblastech 2. Řeč - nejprve soustava posunků a zvuků, nutnost dorozumět se 3. Moderní člověk- člověk moudrý( Homo sapiens sapiens) a) vzpřímená postava, dvojesovité zakřivení páteře b) dolní končetiny přizpůsobené k chůzi po dvou c) obratné jemné ruce s citlivým spojením palce a ukazováku d) složitý výkonný mozek a schopnost mluvy

4 4. Předchůdci člověka – Australopithecus „ jižní člověk “
Homo habilis „ zručný člověk “ Homo erectus „ vzpřímený člověk “ Homo sapiens neanderthalensis, neadrtálec Homo sapiens sapiens „ člověk moudrý moudrý “ 5. Český antropolog Karel Jaroslav Maška objevil v roce 1894 kosterní pozůstatky Homo sapiens sapiens v Předmostí u Přerova na Moravě. Stáří nálezu je asi let.


Stáhnout ppt "VY_52_INOVACE_PŘ.9.27 –VÝVOJ ČLOVĚKA– pracovní list"

Podobné prezentace


Reklamy Google