Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Buď jako osel! Hudba z filmu Xanadu Jednoho dne rolníkův osel spadl do jámy. Hlasitě naříkal celé hodiny, zatímco rolník se ho bezúspěšně snažil vytáhnout.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Buď jako osel! Hudba z filmu Xanadu Jednoho dne rolníkův osel spadl do jámy. Hlasitě naříkal celé hodiny, zatímco rolník se ho bezúspěšně snažil vytáhnout."— Transkript prezentace:

1

2 Buď jako osel! Hudba z filmu Xanadu

3 Jednoho dne rolníkův osel spadl do jámy. Hlasitě naříkal celé hodiny, zatímco rolník se ho bezúspěšně snažil vytáhnout ven.

4 Nakonec rolník rozhodl, že zvíře je už staré, jáma hluboká a potřebovala by nějak zakrýt, a že vlastně nemá cenu tahat z ní osla ven.

5 Pozval tedy všechny sousedy, aby mu pomohli. Všichni si donesli lopaty a začali házet hlínu do díry. Osel si všiml, co se děje, a dal se do bezútěšného pláče. Ale za chvíli, k překvapení všech přítomných, ztichl.

6 Po nějaké době se rolník podíval na dno jámy a užasl, co vidí: po každé lopatě se osel otřásl, hlína spadla na dno a on postoupil o něco výše.

7 Brzy byli všichni překvapeni, jak se osel dostal až na okraj jámy, přeskočil jej a dal se do klusu... Život už je takový, že na tebe pořád něco hází, celý vagón hlíny... Fígl, jak se dostat z jámy, spočívá v tom, že hlínu musíš střásat tak dlouho, až se dostaneš ven. Každý z našich problémů představuje jeden stupeň, který tě popostrčí směrem vzhůru.

8 Zapamatuj si šest pravidel, jak být šťastný: 1. zbav své srdce nenávisti, 2. osvoboď svou mysl od předsudků, 3. žij prostě, 4. dávej více, 5. očekávej méně 6. a nikdy neztrácej naději.

9 Těš se ze života... A otřásej se!

10 Jestli se ti tahle prezentace líbí, pošli ji všem svým přátelům. A nezapomeň SE OTŘÁSAT! www.adastra.estranky.czwww.adastra.estranky.cz Překlad ze španělštiny:


Stáhnout ppt "Buď jako osel! Hudba z filmu Xanadu Jednoho dne rolníkův osel spadl do jámy. Hlasitě naříkal celé hodiny, zatímco rolník se ho bezúspěšně snažil vytáhnout."

Podobné prezentace


Reklamy Google