Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace JEHLIČNATÉ STROMY Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace JEHLIČNATÉ STROMY Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře."— Transkript prezentace:

1 Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace
JEHLIČNATÉ STROMY Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován Mgr. Kateřinou Různarovou

2 Obrazový zdroj: www.googleobrazky.cz
JEHLIČNATÉ STROMY Borovice lesní je stálezelený jehličnatý strom s širokou korunou, větve rostou nepravidelně. Může dorůst výšky až 40 metrů. Dožívá se stáří 300 až 350 let. Smrk ztepilý je statný stálezelený jehličnatý strom s rovným kmenem. Koruna je štíhlá, větve v ní vyrůstají pravidelně. Modřín ztepilý má metrů vysoký kmen, ze kterého vyrůstají nepravidelně postranní větve a vytvářejí řídkou, štíhlou korunu. Jako jediný jehličnatý strom je opadavý. Obrazový zdroj:

3 SMRK je strom JEHLIČNATÝ LISTNATÝ Jehličí na zimu OPADÁVÁ NEOPADÁVÁ
Vyber z následující nabídky a obrázek správně přesuň SMRK je strom JEHLIČNATÝ LISTNATÝ Jehličí na zimu OPADÁVÁ NEOPADÁVÁ BOROVICE je strom JEHLIČNATÝ LISTNATÝ Jehličí na zimu OPADÁVÁ NEOPADÁVÁ MODŘÍN je strom JEHLIČNATÝ LISTNATÝ Obrazový zdroj:

4 Pracovní list – jehličnaté stromy
Podtrhni zelenou pastelkou jehličnaté stromy BOROVICE HRUŠEŇ BUK MODŘÍN DUB SMRK JAVOR Pod každý obrázek napiš správný název jehličnatého stromu ……………………………………… ……………………………………… ……………………………………… 3) Napiš, jaký je rozdíl mezi stromem jehličnatým a listnatým ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. Obrazový zdroj:

5 Pracovní list – jehličnaté stromy (řešení)
Podtrhni zelenou pastelkou jehličnaté stromy BOROVICE HRUŠEŇ BUK MODŘÍN DUB SMRK JAVOR Pod každý obrázek napiš správný název jehličnatého stromu smrk borovice modřín ……………………………………… ……………………………………… ……………………………………… 3) Napiš, jaký je rozdíl mezi stromem jehličnatým a listnatým Strom jehličnatý má jehličí , na zimu mimo modřínu neopadává. Listnaté stromy opadávají na zimu a mají listy. ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. Obrazový zdroj:


Stáhnout ppt "Základní škola a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace JEHLIČNATÉ STROMY Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře."

Podobné prezentace


Reklamy Google