Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy Základní škola Domažlice, Komenského 17 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1989 Název projektu „EU Peníze školám ZŠ Domažlice“ Číslo a název.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy Základní škola Domažlice, Komenského 17 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1989 Název projektu „EU Peníze školám ZŠ Domažlice“ Číslo a název."— Transkript prezentace:

1 Název školy Základní škola Domažlice, Komenského 17 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1989 Název projektu „EU Peníze školám ZŠ Domažlice“ Číslo a název šablony klíčové aktivity III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Sada VY_32_INOVACE_16_02_15 Název materiálu Větný ekvivalent Jméno vyučujícího Mgr. Eva Dékányová Třída 9.A Předmět Český jazyk Datum vytvoření 4.3.2013

2 Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Český jazyk a literatura Tematický okruh: Jazyková výchova Určeno: pro 9.ročník ZŠ Anotace:žáci se v hodině mluvnice seznámí s větným ekvivalentem -vyhledávají v textu větné ekvivalenty a sami tvoří příklady -využita kompetence k učení Časová dotace 15 minut

3  Větný ekvivalent - jednočlenná věta neslovesná základem může být podstatné nebo přídavné jméno, příslovce,částice,citoslovce nebo slovesný tvar neurčitý Ticho. Krása! Bum ! Nekouřit! Všichni vlevo. Dobré ráno. Nenahýbat se z okna ! Hop. Špatné zprávy. Super. Bez mobilu. Ovšem. Husté sněžení.

4 Cvičení Z textu vypiš větné ekvivalenty Nádherný pohled! Dívali jsme se do okolí z nejvyššího bodu Krkonoš. Ne a ne vidět naši chatu ! Proč ne? Jemine! Takové hloupé vtipy! Hora bude vidět zítra. Začíná zapadat slunce. Je mlha. Slyšíme foukat vítr. Máme smůlu. Dolů ! Dávat pozor po cestě !

5 Řešení – červeně v textu je VE Nádherný pohled! Dívali jsme se do okolí z nejvyššího bodu Krkonoš. Ne a ne vidět naši chatu ! Proč ne? Jemine! Takové hloupé vtipy! Hora bude vidět zítra. Začíná zapadat slunce. Je mlha. Slyšíme foukat vítr. Máme smůlu. Dolů ! Dávat pozor po cestě !

6 Vytvoř větné ekvivalenty Je mi zima. Brrrr…zima. Je tady příjemně. Líbí se mi to. Buďte zticha. Tady se nekouří. Vypněte si mobilní telefon.

7  Řešení Je mi zima. Brrrr……zima. Je tady příjemně. Hezký. Dobrý. Líbí se mi to. Nádherný. Buďte zticha. Ticho ! Tady se nekouří. Nekouřit ! Vypněte si mobilní telefon. Vypnout mobilní telefon !

8 ANIMACE zdroj Microsoft office_2010, licence zakoupena školou v roce 2011 Vlastní zdroje autorky


Stáhnout ppt "Název školy Základní škola Domažlice, Komenského 17 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1989 Název projektu „EU Peníze školám ZŠ Domažlice“ Číslo a název."

Podobné prezentace


Reklamy Google