Prezentace na téma: "České hokejové zlato v Naganu 1998"— Transkript prezentace:

1 České hokejové zlato v Naganu 1998
Marek Fořt, březen 2011

2 Zimní olympijské hry Zimní olympijské hry se tentokrát uskutečnily v Japonsku ve městě Nagano od 7. do 22. února 1998 Nagano je na ostrově Honšú v Japonsku a je prvním městem, které hostilo Zimní olympijské hry, paralympijské hry a Speciální olympijské zimní světové hry. Pro turisty je zde nejlákavější budhistický chrám ze 7. století.

3 Lední hokej na zimních olympijských hrách roku 1998
Kvůli olympijským hrám se poprvé přerušila zámořská soutěž NHL. Hrálo se v halách The Big Hat a Aqua Wing Arena.

4 Skupiny Skupina A: Slovensko, Itálie, Rakousko
Skupina B: Bělorusko, Německo, Japonsko, Francie Skupina C: Česko, Rusko, Finsko, Kazachstán Skupina D: Kanada, Švédsko, USA, Bělorusko

5 zápas: Česko proti Finsku
První třetina byl vyrovnaný boj v kterém nakonec nikdo nedal gól. V druhé třetina dával gól Patera s tečí finského obránce. Na začátku poslední třetiny vybojoval za bránou finského brankáře a poté objetím dal branku. Poslední branku dával Růžička po přihrávce Jaromíra Jágra "Řekli jsme si, že budeme parta a podle toho to na ledě vypadalo,"řekl po utkání výstižně Martin Ručinský. Důležitý zápas skončil 3:0.

6 2. Zápas Česko proti Kazachstánu
Již ve 4. minutě dával gól Straka, ale to bylo vše a Kazachstánci se, jak se předpokládalo, nevzdali. Ve druhé třetině jsme dali 3 góly, ale Kazachstánci dva, takže měli pořád šanci na remízu. Druhá třetina tedy skončila za stavu 4:1. Na začátku třetí třetiny dával gól Ručinský a Kazachstánci se již na nic nevzmohli. Za nás dával ještě góly Růžička, znovu Ručinský, Procházka a Hamrlík. Nakonec jsme vyhráli 8:2

7 3. Zápas Česko proti Rusku
S Ruskem nám stačila remíza na to, abychom byli první ve skupině. V první třetině se pro nás zápas vyvíjel dobře, ale nikdo z obou týmu nevstřelil branku. Jakmile se zápas dostal do druhé třetiny dal vedoucí branku Reichel. Bohužel ve třetí třetině jsme dostali od Rusů dva rychlé góly a my jsme již nedokázali zápas zvrátit. Ve čtvrtfinále nás tedy čekala reprezentace USA.

8 Čtvrtfinále Česko proti USA
V první třetině dával jedinou branku Američan Modano. Ve druhé třetině začali Češi hrát mnohem lépe a kapitán Růžička vyrovnával ve 29. minutě a o 58 sekund nás poslal do vedení Jágr. Zanedlouho zvýšil ještě

Stáhnout ppt "České hokejové zlato v Naganu 1998"