Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Obchodní akademie a Střední odborná škola, gen. F. Fajtla, Louny, p.o.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Obchodní akademie a Střední odborná škola, gen. F. Fajtla, Louny, p.o."— Transkript prezentace:

1 Obchodní akademie a Střední odborná škola, gen. F. Fajtla, Louny, p.o.
Osvoboditelů 380, Louny Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/ Číslo sady  20 Číslo DUM  18 Předmět Matematika Tematický okruh Rovnice a nerovnice Název materiálu Kvadratické nerovnice Autor Ing. Miluše Nováková Datum tvorby květen 2013 Ročník  první Anotace Prezentace seznamuje studenty s řešením kvadratických nerovnic. Věnuje se řešení nerovnice. Metodický pokyn    Studenti se seznámí s řešením nerovnic a poté samostatně řeší kvadratické nerovnice. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Miluše Nováková. Dostupné z Metodického portálu ISSN Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV).

2 Kvadratické nerovnice

3 Obecný předpis Kvadratické nerovnice o jedné neznámé jsou nerovnice, které ekvivalentními úpravami můžeme převést na následující tvary:

4 Způsoby řešení 1. výpočtem – kvadratický trojčlen na levé straně rozložíme na součin činitelů a dále řešíme jako dvě soustavy lineárních nerovnic (přes tabulku znamének). 2. graficky – pomocí vlastností kvadratické funkce.

5 Příklad Řešte nerovnici: Řešení: x-2
Určíme nulové body a počítáme přes tabulku znamének: x-2 x-3 Σ

6 Příklady k samostatnému řešení
Řešte v R nerovnice:

7 Výsledky

8 Zdroje JANEČEK, František. Sbírka úloh z matematiky pro střední školy: výrazy, rovnice, nerovnice a jejich soustavy. 5. vyd. Praha: Prometheus, ISBN s. 110.


Stáhnout ppt "Obchodní akademie a Střední odborná škola, gen. F. Fajtla, Louny, p.o."

Podobné prezentace


Reklamy Google