Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VÝROBA POMAZÁNKY Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VÝROBA POMAZÁNKY Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu:"— Transkript prezentace:

1 VÝROBA POMAZÁNKY Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025 Název projektu: Modernizace výuky na ZŠ Slušovice, Fryšták, Kašava a Velehrad Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. PČ_038_Příprava pokrmu_Výroba pomazánky

2 Anotace:  Digitální učební materiál slouží jako pracovní postup k výrobě pomazánky  Je určen pro předmět Pracovní činnosti ve 4. a 5. ročníku  Rozvíjí samostatnost žáků, vede k bezpečnému zacházení s nožem

3

4 3 vejce 70 g měkkého salámu (Gothaj, Junior)

5 150 g taveného sýra 70 g rostlinného tuku 1 lžička hořčice

6 půl cibule 1 lžíce mléka sůl

7

8 hrnec nebo kastrůlek mísa

9 prkýnko a nůž elektrický šlehač stěrka

10

11 1.Uvaříme vejce natvrdo (vložíme je do vroucí vody a vaříme asi 12 minut). Když po vytažení roztočíme vejce kolem své osy, mělo by se točit na místě – tak poznáme, že je opravdu uvařené.

12 2. Smícháme rostlinný tuk s taveným sýrem a mlékem. Pak důkladně vyšleháme do pěny.

13 3. Nakrájíme nadrobno salám a vsypeme ho do mísy s pěnou.

14 4. Nakrájíme nadrobno cibuli a přidáme ji do mísy.

15 5. Uvařená vejce oloupeme, dvě z nich nasekáme nadrobno a přidáme do mísy.

16 6. Pomazánku dochutíme solí a hořčicí. Důkladně prošleháme.

17

18

19 - vlastní fotografie - obrázky z nabídky Power Pointu


Stáhnout ppt "VÝROBA POMAZÁNKY Autor: Mgr. Věra Vlková Škola: Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google