Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Deutsch Lernwortschatz Einheit 0 Deutsch mit Max díl 1 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Deutsch Lernwortschatz Einheit 0 Deutsch mit Max díl 1 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu."— Transkript prezentace:

1

2 Deutsch Lernwortschatz Einheit 0 Deutsch mit Max díl 1 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

3 Stručný popis Nácvik a opakování slovní zásoby podle učebnice Deutsch mit Max díl 1 Einheit 0 Spuštění prezentace (F5) Modré snímky jsou ozvučeny : první kliknutí – německý výraz, další kliknutí – zvuk, žluté snímky ozvučeny nejsou. Prezentace je optimalizována pro prostředí MS Power Point 2003. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

4 Dobré ráno! ano Dobrý den! ne Dobrý večer! Ahoj (při setkání)! Na shledanou! Dobrou noc! Ahoj (při rozloučení)! Guten Morgen! ja Guten Tag! nein Guten Abend!Hallo! Tschüs!Auf Wiedersehen! Gute Nacht! Pozdravy Grüße Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Autor © Jaroslava Zámostná

5 Dny v týdnu pondělí úterý středa čtvrtek pátek sobota neděle Dnes je … Co je zítra? Co bylo včera? Wochentage der Montagder Dienstagder Mittwochder Donnerstag der Freitag der Sonntag der Samstag Heute ist … Was ist morgen? Was war gestern? Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Autor © Jaroslava Zámostná

6 Dny v týdnu středa pondělí neděle Dnes je … sobota Co je zítra? pátek čtvrtek úterý Co bylo včera? Wochentage der Montag der Dienstag der Mittwoch der Donnerstag der Freitag der Sonntag der Samstag Heute ist … Was ist morgen? Was war gestern? Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Autor © Jaroslava Zámostná

7 Wochentage der Mittwoch der Sonntag der Donnerstag der Samstag der Dienstag Was war gestern? der Freitag Was ist morgen? der Montag Heute is t … Dny v týdnu pondělí úterý středa čtvrtek pátek neděle sobota Dnes je … Co je zítra? Co bylo včera? Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

8 Barvy modrá zelená který, která černá červená oblíbená barva bílá oranžová šedá růžová žlutá Farben blau grün welcher, welche schwarzrotdie Lieblingsfarbe weiß orangegrau rosa gelb Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Autor © Jaroslava Zámostná

9 Farben rosa weiß grün grau welcher, welche blau schwarz gelb rot orange die Lieblingsfarbe Barvy růžová bílá zelená šedá který, která modrá černá žlutáčervená oranžová oblíbená barva Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

10 Reálie Srdečně vítáme! hlavní město Alpy Vídeň Rakousko jezdit na lyžích svátky země (mn. číslo) Německo Baltské moře teď Švýcarsko Herzlich willkommen! die Hauptstadt die Alpen Wien Österreich Ski fahren Festedas Land, Länder die Ostsee jetzt die Schweiz (das) Deutschland Realien Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Autor © Jaroslava Zámostná

11 Realien die Haupstadt Ski fahren Wien die Ostsee die Schweiz die Alpen (das) Deutschland Feste Herzlich willkommen! Österreich jetzt das Land, Länder hlavní město jezdit na lyžích VídeňBaltské moře Švýcarsko Alpy Německo svátky Srdečně vítáme! Rakousko nyní země (mn. číslo) Reálie Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

12 Použité prameny FIŠAROVÁ, Olga; ZBRANKOVÁ, Milena: Němčina A1 Deutsch mit Max - díl 1: Pracovní sešit pro základní školy a víceletá gymnázia. Plzeň : Fraus, 2006. str. 9 – 10. ISBN 80-7238-532-1. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.


Stáhnout ppt "Deutsch Lernwortschatz Einheit 0 Deutsch mit Max díl 1 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu."

Podobné prezentace


Reklamy Google