Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."— Transkript prezentace:

1 Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana CZ.1.07/1.1.14/02.0049

2 ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana Název materiálu: Dny v týdnu a měsíce Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Německý jazyk Název sady: Sada pro technické, přírodovědné a jazykově zaměřené předměty (včetně volitelných) Ročník: 8. Autor: Mgr. Jana Chmelová Datum ověření: prosinec 2013 Anotace: V prezentaci žáci procvičují dny v týdnu formou přiřazování a formou anagramů. Druhá část je věnovaná výkladu měsíců a jejich osvojení.

3 Zdroje: obrázky jsou vloženy z Klipartu Prohlašuji, že při tvorbě výukového materiálu jsem respektoval(a) všeobecně užívané právní a morální zvyklosti, autorská a jiná práva třetích osob, zejména práva duševního vlastnictví (např. práva k obchodní firmě, autorská práva k software, k filmovým, hudebním a fotografickým dílům nebo práva k ochranným známkám) dle zákona 121/2000 Sb. (autorský zákon). Nesu veškerou právní odpovědnost za obsah a původ svého díla. Dávám souhlas, aby moje dílo bylo dáno k dispozici veřejnosti k účelům volného užití (§ 30 odst. 1 zákona 121/2000 Sb.), tj. že k uvedeným účelům může být kýmkoliv zveřejňováno, používáno, upravováno a uchováváno.

4 Přiřaď dny v týdnu: DER Montag neděle Dienstag sobota Mittwoch čtvrtek Donnerstag pátek Freitag úterý Samstag pondělí Sonntag středa

5 Anagramy – rozlušti dny v týdnu: 1egfirat __________ 2rsandgnote __________ 3natgons __________ 4citmotwh __________ 5isndegta __________ 6atmsgas __________ 7gomatn __________

6 Měsíce: DER Januar ……………………….leden Februar …………………….. únor März …………………………. březen April …………………………. duben Mai …………………………..květen Juni ………………………….. červen Juli ……………………………..červenec August ……………………… srpen September ……………….. září Oktober ……………………. říjen November ………………… listopad Dezember ………………....prosinec

7 Odpověz: 1.Welcher Monat beginnt mit dem Buchstaben „ J „? 2.Welcher Monat beginnt mit dem Buchstaben „ M „? 3.Welcher Monat beginnt mit dem Buchstaben „ A „? 4.Welcher Monat beginnt mit dem Buchstaben „ D „? 5.Welcher Monat beginnt mit dem Buchstaben „ F „? 6.Welcher Monat beginnt mit dem Buchstaben „ O „? 7.Welcher Monat beginnt mit dem Buchstaben „ N „? 8.Welcher Monat beginnt mit dem Buchstaben „ S „?

8 Řešení: 1.Januar, Juni, Juli 2.März, Mai 3.April, August 4.Dezember 5.Februar 6.Oktober 7.November 8.September


Stáhnout ppt "Aktivní škola - podpora, zlepšení kvality vzdělávání a výuky na základní škole Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."

Podobné prezentace


Reklamy Google