Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace Prezentace obsahující příklady na procvičení dělitelnosti. AutorPavel Pavlas JazykČeština Očekávaný výstup Žáci určí čísla dělitelná 3, 6, 9, 4.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace Prezentace obsahující příklady na procvičení dělitelnosti. AutorPavel Pavlas JazykČeština Očekávaný výstup Žáci určí čísla dělitelná 3, 6, 9, 4."— Transkript prezentace:

1 Anotace Prezentace obsahující příklady na procvičení dělitelnosti. AutorPavel Pavlas JazykČeština Očekávaný výstup Žáci určí čísla dělitelná 3, 6, 9, 4 a prvočísla. Speciální vzdělávací potřebyNe Klíčová slova Znak dělitelnosti, dělitelnost, prvočíslo Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityOpakování, procvičení Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníZákladní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina12-15 let Celková velikost / datum191 kB, duben 2012 IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU

2 Metodický pokyn: Prezentace a doplňování je vytvořeno pro práci na interaktivní tabuli Smart board. Slide 3. cvičení – žáci vyberou prvočísla a zakroužkují je Slide 4. cvičení – žáci vyberou prvočísla a zakroužkují je Slide 5. cvičení – žáci napíší znak dělitelnosti šesti a třemi Slide 6. cvičení – žáci vyberou čísla dělitelná šesti, třemi a zakroužkují je Slide 7. cvičení – žáci napíší znak dělitelnosti devíti a čtyřmi Slide 8. cvičení – žáci vyberou čísla dělitelná devíti, čtyřmi a zakroužkují je

3 Vyber z následujících čísel prvočísla a zakroužkuj je. A B

4 Vyber z následujících čísel prvočísla a zakroužkuj je. A B

5 1) Napiš znak dělitelnosti šesti. 1) Napiš znak dělitelnosti třemi. A B Číslo je dělitelné třemi, právě když je dělitelný třemi součet čísel zapsaných jeho jednotlivými ciframi, tzv., ciferný součet. Číslo je dělitelné šesti, právě když je zároveň dělitelné dvěma a třemi.

6 2) Vyber z následujících čísel čísla dělitelná šesti a zakroužkuj je. 2) Vyber z následujících čísel čísla dělitelná třemi a zakroužkuj je. A B

7 1) Napiš znak dělitelnosti devíti. 1) Napiš znak dělitelnosti čtyřmi. A B Číslo je dělitelné devíti, právě když je dělitelný devíti součet čísel zapsaných jeho jednotlivými ciframi, tzv. ciferný součet. Číslo je dělitelné čtyřmi, právě když je čtyřmi dělitelné jeho poslední dvojčíslí.

8 2) Vyber z následujících čísel čísla dělitelná devíti a zakroužkuj je. 2) Vyber z následujících čísel čísla dělitelná čtyřmi a zakroužkuj je. A B

9 Čerpáno Texty: COUFALOVÁ, J. a kol. Matematika pro šestý ročník základní školy. Praha: Fortuna, s. ISBN Vlastní zdroje (© Pavel Pavlas)


Stáhnout ppt "Anotace Prezentace obsahující příklady na procvičení dělitelnosti. AutorPavel Pavlas JazykČeština Očekávaný výstup Žáci určí čísla dělitelná 3, 6, 9, 4."

Podobné prezentace


Reklamy Google