Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace Prezentace – Poloha a rozloha České republiky Autor Mgr. Michaela Eisenhammerová JazykČeština Očekávaný výstup Žáci se seznámí s novými informacemi.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace Prezentace – Poloha a rozloha České republiky Autor Mgr. Michaela Eisenhammerová JazykČeština Očekávaný výstup Žáci se seznámí s novými informacemi."— Transkript prezentace:

1 Anotace Prezentace – Poloha a rozloha České republiky Autor Mgr. Michaela Eisenhammerová JazykČeština Očekávaný výstup Žáci se seznámí s novými informacemi o poloze a rozloze České republiky Speciální vzdělávací potřeby Ne Klíčová slova Poloha, rozloha Druh učebního materiálu Prezentace Druh interaktivity Výklad, doplňování textu, přiřazování Cílová skupina Žák Stupeň a typ vzdělávání Základní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina let Celková velikost 88,5 kB IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU

2 Poloha a rozloha České republiky

3 Rozloha  km 2,  řadí se mezi střední až menší evropské země,  ČR x Benelux: Benelux má téměř stejnou rozlohu, ale 2x tolik obyvatel.

4 Poloha – vymezení hranic  Větší část státní hranice patří mezi nejstarší a nejstabilnější v Evropě i ve světě,  průběh hranic je ovlivněn do značné míry fyzicko a historicko-geografickými podmínkami,  převážně přirozená hranice – pohoří.

5 Hranice se sousedními státy Délka hranic ,4 km,  ……… ,7 km,  ……… ,8 km,  ……… ,1 km,  ……… ,8 km. Odvoď pomocí mapy délku hranic se sousedními státy…

6 Krajní body  S - ……………… °s.š.,  J - ………………… - 48°s.š.,  Z - ……………… °v.d.,  V - …………………- 18°50´v.d. Doplň chybějící údaje…

7 Hranice v ČR Hranice Čech a Moravy :  Jihlava, Žďár nad Sázavou, Svitavy, Králický Sněžník.  Hranice Moravy a Slezska:  Králický Sněžník, Bruntál, Ostrava, Frýdek- Místek.

8 Nejkratší vzdálenost k moři  Baltské moře  Jaderské moře  Severní moře  ústí Labe km (od Aše) (od Aše)  Terstský záliv km (od Vyššího Brodu) (od Vyššího Brodu)  Štětínský záliv km (od Šluknova) (od Šluknova) Přiřaď k sobě správné dvojice…


Stáhnout ppt "Anotace Prezentace – Poloha a rozloha České republiky Autor Mgr. Michaela Eisenhammerová JazykČeština Očekávaný výstup Žáci se seznámí s novými informacemi."

Podobné prezentace


Reklamy Google