Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

The exercises to the topic Great Britain with solution.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "The exercises to the topic Great Britain with solution."— Transkript prezentace:

1 The exercises to the topic Great Britain with solution.
Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

2 1) The flag of GREAT BRITAIN
Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

3 1) The flag of GREAT BRITAIN
b) Colours of the flag. červená – red modrá – blue bílá – white Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

4 2) The Map of Great Britain
Scotland Northern Ireland England Wales Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

5 3) Basic information about Great Britain
The official name of Great Britain is the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland. It is made up of four countries: England, Scotland, Wales and Northern Ireland. The capital of the UK is London. The head of UK is the Queen Elisabeth II., who lives in Buckingham Palace in London. Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

6 3) Basic information about Great Britain
England England is the biggest and richest part of the United Kingdom. The capital and also the biggest city is London. It is in the southeast and it is situated at the both sides of the River Thames. London is also seat of the government. The British Royal family lives in this city. Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

7 3) Basic information about Great Britain
Scotland It is the second biggest part of the UK and it is situated in the west part of GB. It is mountainous country and it is also full of great lakes. Its capital is Edinburgh. Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

8 3) Basic information about Great Britain
Wales Wales is the mountainous country on the western side of GB. Its capital city is Cardiff. The national game of Wales is rugby and inside its flag is placed the dragon. Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

9 3) Basic information about Great Britain
Northern Ireland It is one of the four countries of the UK situated in the north-east of the island of Ireland. The capital is Belfast, the largest city, where was also built famous ship Titanic. Belfast has been a centre for the Irish industry, tobacco production, rope-making and ship building. The fastest growing sport in this country is Cricket. Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

10 4) Associations connected with Great Britain
Northern Ireland Scotland Great Britain Wales England Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

11 4) Associations connected with England
Capital city London Royal family England richest part of UK biggest part of UK Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

12 4) Associations connected with Scotland
lots of lakes Capital city Edinburgh Scotland mountainous country second biggest part of UK Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

13 4) Associations connected with Wales
Capital city Cardiff western side of UK Wales Dragon on the flag rugby Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

14 4) Associations connected with Northern Ireland
Capital city Belfast cricket Northern Ireland ship building industrial country Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

15 5) Working with adjectives
cold sunny wet warm dry Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

16 5) Working with adjectives
hilly deep big flat Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

17 5) Working with adjectives
dry – drier – driest deep – deeper – deepest hilly – hillier – hilliest sunny – sunnier – sunniest flat – flatter – flattest wet – wetter – wettest warm – warmer – warmest big – bigger – biggest cold – colder – coldest Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

18 6) Translation England is a lot bigger than Scotland, Wales and Northern Ireland. Anglie je o hodně větší než Skotsko, Wales a Severní Irsko. The weather in the south of England is also warmer and sunnier here. Počasí na jihu Anglie je také teplejší a slunečnější. Wales and Ireland are wetter than England, because they are nearer the Atlantic Ocean. Ve Walesu a Irsku je vlhčeji než v Anglii, protože jsou blíže k Atlantskému oceánu. Scotland is colder than England. Ve Skotsku je chladněji než v Anglii. Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

19 6) Translation It is also a hilly country. Je to také kopcovitá země.
Eastern England is a lot drier than the west. Východní Anglie je o hodně sušší než západní. It is very flat here too. Je to také rovinatá země. London is bigger city than Birmingham. Londýn je větší město než Birmingham. Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

20 Použité obrázky Vlajka Velké Británie GNU Free Documentation License, Version 1.2 Mapa Velké Británie Vlajka Anglie Volně šiřitelné Vlajka Skotska Vlajka Walesu Vlajka Severního Irska Úkol č. 5: Klipart Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Stáhnout ppt "The exercises to the topic Great Britain with solution."

Podobné prezentace


Reklamy Google