Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

České země za třicetileté války. Otázky a úkoly 1) Kdy bylo vydáno Obnovené zřízení zemské pro Čechy a Moravu?1) Kdy bylo vydáno Obnovené zřízení zemské.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "České země za třicetileté války. Otázky a úkoly 1) Kdy bylo vydáno Obnovené zřízení zemské pro Čechy a Moravu?1) Kdy bylo vydáno Obnovené zřízení zemské."— Transkript prezentace:

1 České země za třicetileté války

2 Otázky a úkoly 1) Kdy bylo vydáno Obnovené zřízení zemské pro Čechy a Moravu?1) Kdy bylo vydáno Obnovené zřízení zemské pro Čechy a Moravu? 2) Proč Ferdinand II. vydal Obnovené zřízení zemské?2) Proč Ferdinand II. vydal Obnovené zřízení zemské?

3 1.Po bitvě na Bílé hoře vydal Ferdinand II. k upevnění své moci roku 1627 pro Čechy a roku 1628 pro Moravu tzv. Obnovené zřízení zemské. Ferdinand II.

4 Otázky a úkoly 1) Do následujícího grafu napiš základní body Obnoveného zřízení zemského.1) Do následujícího grafu napiš základní body Obnoveného zřízení zemského.

5 Obnovené zřízení zemské Uzákoňovalo dědičné právo Habsburků na český trůn Jedinou povolenou církví byla církev katolická Úředně byla němčina rovna češtině

6 Otázky a úkoly 1) Jak na Obnovené zřízení zemské reagovala evangelická šlechta.1) Jak na Obnovené zřízení zemské reagovala evangelická šlechta. 2) Jaké možnosti měli poddaní?2) Jaké možnosti měli poddaní? 3) Kdo získává zabavený majetek evangelické šlechty?3) Kdo získává zabavený majetek evangelické šlechty?

7 1.Proto mnozí evangeličtí šlechtici a měšťané odchází z vlasti a stávají se exulanty. 2.Poddaní se však vystěhovat nesměli a museli přestoupit na katolickou víru. Obnovené zřízení zemské

8 1.Majetky zabavené exulantům rozdával Ferdinand II. svým přívržencům – cizí šlechtické rody a česká katolická šlechta. 2.Mezi nejvýznamnější patřil Albrecht z Valdštejna. Albrecht z Valdštejna

9 Otázky a úkoly 1) Najdi co nejvíce informací k Albrechtovi z Valdštejna?1) Najdi co nejvíce informací k Albrechtovi z Valdštejna? 2) Kdy, kde a proč byl Albrecht zavražděn?2) Kdy, kde a proč byl Albrecht zavražděn?

10 1.Albrecht z Valdštejna získal obrovský majetek a stal se vrchním velitelem armády Ferdinanda II.. 2.Jeho obrovské moci se začal obávat i Ferdinand II., a proto byl Albrecht roku 1634 v Chebu zavražděn.

11 Zavraždění Albrechta z Valdštejna roku 1634

12 Odkazy cs.wikipedia.org/wiki/Ferdinand_II._Štýrský cs.wikipedia.org/wiki/Obnovené_zřízení_zemské cs.wikipedia.org/wiki/Albrecht_z_Valdštejna


Stáhnout ppt "České země za třicetileté války. Otázky a úkoly 1) Kdy bylo vydáno Obnovené zřízení zemské pro Čechy a Moravu?1) Kdy bylo vydáno Obnovené zřízení zemské."

Podobné prezentace


Reklamy Google