Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Měření délky Linda Jelínková Gabriela Štěrbová Měření délky Základní jednotka délky je 1 m. Tužku měříme většinou v cm. Trasu na výlet měříme většinou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Měření délky Linda Jelínková Gabriela Štěrbová Měření délky Základní jednotka délky je 1 m. Tužku měříme většinou v cm. Trasu na výlet měříme většinou."— Transkript prezentace:

1

2 Měření délky Linda Jelínková Gabriela Štěrbová

3 Měření délky Základní jednotka délky je 1 m. Tužku měříme většinou v cm. Trasu na výlet měříme většinou v km. Gumu v mm.

4 Měření délky Každé těleso má svoje rozměry. Výška tělesa je obvykle rozměr tělesa ve svislém směru. Ve vodorovném směru potřebujeme dva údaje. Obvykle je nazýváme délka a šířka. Rozlišení na délku, šířku a výšku je zřejmé u auta, kočky. U knihy,mobilu a jiných těles která se mohou běžně nacházet v různých polohách, už to není tak jasné.

5 Tabulka

6 Historie měření délky Počátky měření se datují k počátkům kulturní historie lidstva začínají měřením délky.

7 Obrázky Pravítka Metry

8 Staré a cizí jednotky délky loket český 0,5914Staročeská jednotka. loket slezský 0,5785Staročeská jednotka. provazec zemský (Přemysl Ot.II.) 25,26Staročeská jednotka (Přemysl Ot.II.). provazec zemský (Karel IV.) 30,88Staročeská jednotka (Karel IV.).

9 Jednotky délky-převody jednotek Převody jednotek Metr1 Kilometr0,001 Decimetr10 Centimetr100 Milimetr100

10 Čím můžeme délku měřit Krejčovským metrem Svinovacím metrem Skládacím metrem Pravítkem Pásmo

11 Měření délky – Kde jsme vyhledávali www.prevody-jednotek.cz www.sonverte.cz www.zbozi.cz www.converter.cz Učebnice Fyziky Použity Kliparty


Stáhnout ppt "Měření délky Linda Jelínková Gabriela Štěrbová Měření délky Základní jednotka délky je 1 m. Tužku měříme většinou v cm. Trasu na výlet měříme většinou."

Podobné prezentace


Reklamy Google