Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."— Transkript prezentace:

1 Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant Bělíkova 1387, příspěvková organizace Šablona:III/2 Sada:VY_32_INOVACE_ICT.3.02 Exel - kopie, seznamy Vytvořeno:16. 09. 2013 Ověřeno: 18. 09. 2013Třída:KČ3

2 Tabulkové kalkulátory Vzdělávací oblast:Vzdělávání v informačních a komunikačních technologiích Předmět:Informační a komunikační technologie Ročník:3. Autor:Miroslav Novotný Časový rozsah:1 vyučovací hodina Pomůcky:PC s nainstalovanými MS Office, dataprojektor Klíčová slova:kopírování, seznam, oblast buněk, práce s datem Anotace: Materiál je určen k seznámení se základními operacemi v tabulkovém kalkulátoru, používá MS Excel.

3 Využít lze Ctrl+C a Ctrl+V Tažení za pravý dolní roh buňky (oblasti buněk) Ikony Kopírovat - Vložit Kopírování obsahu buněk Vložit Kopírovat

4 Seznam je definovaná posloupnost v Excelu Standardní jsou: Dny v týdnu Měsíce v roce Kalendářní data Při definovaném přírůstku Seznam lze definovat i uživatelsky (pro pokročilejší uživatele) Seznamy

5 Vyplnění seznamu s měsíci roku Seznamy Vyplnění seznamu s e dny týdne

6 Sestavte na listu2 tabulku podle obrázku s využitím poznatků o seznamech a kopírování buněk. Úloha

7 Úlohu zkontrolujte podle zadání Hotovou úlohu uložte do vaší složky na disk H: Úloha

8 Použité zdroje Použité obrázky jsou printscreenem obrazovky běžícího programu Pokud není uvedeno jinak, jsou použité objekty vlastní originální tvorbou autora. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Veškerá vlastní díla autora (fotografie, videa) lze bezplatně dále používat i šířit při uvedení autorova jména.


Stáhnout ppt "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."

Podobné prezentace


Reklamy Google