Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_225_Savany AUTOR: Zdeněk Hořava ROČNÍK, DATUM: 6., 10. 4.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_225_Savany AUTOR: Zdeněk Hořava ROČNÍK, DATUM: 6., 10. 4."— Transkript prezentace:

1 NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: NÁZEV: VY_32_INOVACE_225_Savany AUTOR: Zdeněk Hořava ROČNÍK, DATUM: 6., VZDĚL. OBOR, TÉMA: Zeměpis, Biosféra ČÍSLO PROJEKTU: OPVK 1.4

2 Anotace Výukový materiál je určen žákům v 6. ročníku Navazuje na výukový materiál tropické lesy a slouží k seznámení s pásem savan, s živočichy, kteří tam žijí a plodinami, které se v těchto oblastech pěstují Kromě výukového materiálu žáci pracují s atlasy a učebnicí, je využívána práce s textem, skupinová práce ve dvojicích.

3 Popiš co vidíš na obrázcích. Proč zde není tak bujná vegetace jako v topických lesích? Najdi odpověď v učebnici na straně střídají se období dešťů a sucha. Jaká zvířata na savanách žijí? - zebry, pakoně, sloni, antilopy, lvi...

4 Najdi v atlasech mapu týkající se savan. Kde se savany rozkládají? Na mapě na tabuli ukaž tropické lesy a zakresli savany. Označ kontinenty.

5  Co jsou to plantáže?  Co se pěstuje na plantážích v oblasti savan  podzemnice olejná  bavlna  některé druhy obilí  Jaké stromy například rostou na savanách?  baobab  blahovičník

6 Savany - travnaté porosty s ojedinělými stromy a keři - střídají se období dešťů a sucha - rozkládají se v tropickém pásu (Afrika, Amerika, Austrálie, Asie) - zvířata: žirafy, antilopy, sloni, lvi... - pastviny pro dobytek - plodiny na plantážích (bavlník, podzemnice olejná, obilí) Práce ve dvojicích: učebnice str. 105/otázka 1

7  Tarangire-Natpark jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, , 06:18, last modified on , 18:46 [cit ]. Dostupné z WWW:  Baobab and elephant, Tanzania.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, , 08:42 [cit ]. Dostupné z WWW:  Applebox.JPG. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, , 17:58 [cit ]. Dostupné z WWW:  Peanut 9417.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, , 07:52 [cit ]. Dostupné z WWW:  Tropicke lesy sveta.png. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, , 21:05 [cit ]. Dostupné z WWW:  Feld mit reifer Baumwolle.jpeg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, , 09:42 [cit ]. Dostupné z WWW:  Feld mit reifer Baumwolle.jpeg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, , 03:39, last modified on , 09:52 [cit ]. Dostupné z WWW:


Stáhnout ppt "NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_225_Savany AUTOR: Zdeněk Hořava ROČNÍK, DATUM: 6., 10. 4."

Podobné prezentace


Reklamy Google