Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_32_INOVACE_217_2TR_CJ Autor: Mgr. Miroslava Ondrová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_32_INOVACE_217_2TR_CJ Autor: Mgr. Miroslava Ondrová."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_32_INOVACE_217_2TR_CJ Autor: Mgr. Miroslava Ondrová 1

2 Název vzdělávacího materiáluSlovní druhy Číslo vzdělávacího materiáluVY_32_INOVACE_217_2TR_CJ Číslo šablonyIII/2 AutorMiroslava Ondrová, Mgr. Ročník2. dle zařazení v ŠVP Vyučovaný předmět dle ŠVPČeský jazyk TémaPodstatná jména, předložky, slovesa Očekávaný výstupŽák si upevňuje znalosti o podstatných jménech, předložkách a slovesech Anotace (způsob použití) Inovovaný výukový materiál slouží k procvičení znalostí žáků s podstatnými jmény, předložkami a slovesy jako slovními druhy Datum vytvoření Březen 2013 Druh výukového materiáluPrezentace v PowerPointu Klíčová slovaPodstatné jméno, předložka, sloveso Rozvíjené klíčové kompetence Kompetence k učení Použitá literatura a zdrojeVlastní CZ.1.07/1.4.00/21.3526 – EU Peníze školám METODICKÝ LIST VÝUKOVÉHO MATERIÁLU 2

3 3 Plavání V letošním školním roce navštěvuje naše třída hodiny plavání. Sejdeme se před školou. Přijede pro nás autobus, který nás odveze na krytý bazén. V šatně se převlékneme do plavek. Ve sprše se osprchujeme a čekáme na plavčíka. Poté jdeme k bazénu, kde nás čeká rozcvička. Pak už jdeme plavat.

4 4 Přečti si pozorně text. 1. Vyber z vět všechna podstatná jména. 2. Roztřiď podstatná jména na osoby, zvířata a věci. 3. Vyber z vět všechny předložky. 4. Vyber z vět všechny slovesa.

5 5 Plavání V letošním školním roce navštěvuje naše třída hodiny plavání. Sejdeme se před školou. Přijede pro nás autobus, který nás odveze na krytý bazén. V šatně se převlékneme do plavek. Ve sprše se osprchujeme a čekáme na plavčíka. Poté jdeme k bazénu, kde nás čeká rozcvička. Pak už jdeme plavat. Podstatná jména: plavání, rok, třída, hodiny, škola, autobus,bazén, šatna, sprcha, plavčík, rozcvička Vyber z textu všechna podstatná jména.

6 6 osoby věci plavčíkhodiny plavání třída rok škola autobus bazén šatna sprcha rozcvička zvířata

7 7 Vyber z vět všechny předložky. Plavání V letošním školním roce navštěvuje naše třída hodiny plavání. Sejdeme se před školou. Přijede pro nás autobus, který nás odveze na krytý bazén. V šatně se převlékneme do plavek. Ve sprše se osprchujeme a čekáme na plavčíka. Poté jdeme k bazénu, kde nás čeká rozcvička. Pak už jdeme plavat. Předložky: v, před, pro, na, do, k

8 8 Vyber z vět všechna slovesa. Plavání V letošním školním roce navštěvuje naše třída hodiny plavání. Sejdeme se před školou. Přijede pro nás autobus, který nás odveze na krytý bazén. V šatně se převlékneme do plavek. Ve sprše se osprchujeme a čekáme na plavčíka. Poté jdeme k bazénu, kde nás čeká rozcvička. Pak už jdeme plavat. Slovesa: navštěvuje, sejdeme se, přijede, odveze, převlékneme se, osprchujeme se, čekáme, jdeme, čeká, jdeme plavat


Stáhnout ppt "Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_32_INOVACE_217_2TR_CJ Autor: Mgr. Miroslava Ondrová."

Podobné prezentace


Reklamy Google