Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OBOJŽIVELNÍCI Bezocasí. Obojživelníci Mohou žít na souši i ve vodě Přechodná skupina mezi vodními a suchozemskými živočichy Larvy obojž. (pulci) dýchají.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OBOJŽIVELNÍCI Bezocasí. Obojživelníci Mohou žít na souši i ve vodě Přechodná skupina mezi vodními a suchozemskými živočichy Larvy obojž. (pulci) dýchají."— Transkript prezentace:

1 OBOJŽIVELNÍCI Bezocasí

2 Obojživelníci Mohou žít na souši i ve vodě Přechodná skupina mezi vodními a suchozemskými živočichy Larvy obojž. (pulci) dýchají vnějšími žábrami Pulci mají i postranní čáru Jsou studenokrevní Na kůži jsou slizové (někdy jedové) žlázy, které zvlhčují povrch

3 Obojživelníci Třída: OBOJŽIVELNÍCI se dělí na: Podtřídu: ocasatí (čolek, mlok) Podtřídu: bezocasí (žáby)

4 Bezocasí obojživelníci: Mají krátké tělo Bez krku a bez ocasu Zadní končetiny delší než přední

5 Bezocasí obojživelníci: Skokan skřehotavý Skřehotání samečků – vychlípením rezonančního měchýřku ze štěrbiny v ústech Vymrštitelný jazyk – lepkavý, lapá hmyz Přední končetiny 4 prsty Zadní končetiny 5 prstů + blány Samička klade oplozená vajíčka do vody Z nich se líhnou pulci (žábra + ocas) Pulcům postupně dorostou končetiny, upadne ocas a vyvinou se plíce – přeměna v žábu Zimní spánek

6 Skokan hnědý

7 Kuňka obecná

8 Ropucha síťovaná

9 Skokan zelený

10 Rosnička zelená


Stáhnout ppt "OBOJŽIVELNÍCI Bezocasí. Obojživelníci Mohou žít na souši i ve vodě Přechodná skupina mezi vodními a suchozemskými živočichy Larvy obojž. (pulci) dýchají."

Podobné prezentace


Reklamy Google