Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

První olympijské hry se konaly v r. 776 př. n. l. v Olympii (západ Peloponéského poloostrova).

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "První olympijské hry se konaly v r. 776 př. n. l. v Olympii (západ Peloponéského poloostrova)."— Transkript prezentace:

1

2 První olympijské hry se konaly v r. 776 př. n. l. v Olympii (západ Peloponéského poloostrova).

3 Hry se konaly na počest boha Dia každé 4 roky. Zeus měl v olympijském areálu svůj chrám a 12 metrů vysokou sochu ze zlata a slonoviny – jeden ze sedmi divů světa.

4 V době konání her se nesmělo válčit. Na olymp. stadion se vešlo až 45 000 diváků a dnes patří celý areál mezi památky UNESCO.

5

6 Vstup na olympijský stadion

7 Hry trvaly 7 dní, první den bylo slavnostní zahájení, pak soutěže a poslední den hostina. Slavnostní zažehnutí ohně se provádělo slunečním paprskem odraženým od zrcadla.

8 Závodili pouze muži, ženám byl i jako divačkám vstup zakázán V některých disciplínách muži závodili nazí a bosí

9 Disciplíny  Běh na vzdálenost 1stadionu (1stadion – asi 192 metrů), později i delší tratě  Hod diskem  Skok do dálky  Hod oštěpem  Zápas  Box  Závody dvojspřeží a čtyřspřeží  Běh těžkooděnců  Později soutěže ve zpěvu, hudbě a recitaci

10 Běžecká dráha na olymp. stadionu

11

12

13 Místo medailí dostávali vítězové olivové věnce, získali velkou slávu a v rodném městě jim např. postavili sochu Účast na hrách byla ctí pro každého občana


Stáhnout ppt "První olympijské hry se konaly v r. 776 př. n. l. v Olympii (západ Peloponéského poloostrova)."

Podobné prezentace


Reklamy Google