Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SKLOŇOVÁNÍ PODSTATNÝCH JMEN RODU MUŽSKÉHO PROCVIČOVÁNÍ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SKLOŇOVÁNÍ PODSTATNÝCH JMEN RODU MUŽSKÉHO PROCVIČOVÁNÍ."— Transkript prezentace:

1 SKLOŇOVÁNÍ PODSTATNÝCH JMEN RODU MUŽSKÉHO PROCVIČOVÁNÍ

2 V textu vyhledej podstatná jména rodu mužského a do tabulky je vepiš podle toho, k jakému vzoru patří. (Každé slovo piš pouze jednou.) Ve sloupci, který pak bude nejvíce zaplněný, najdeš informaci (číslo), kolik sad zubů může krokodýlovi vyrůst za život. Krokodýli Krokodýly řadíme mezi plazy, patří mezi nejstarší živočichy na Zemi. Jsou to masožravci. Svou kořist nežvýkají, ale trhají ji na kousky. Při tomto zápasu krokodýli neustále ztrácejí své dýkovité zuby, ale brzy jim narostou nové. Žaludek krokodýla je velký asi jako basketbalový míč. 1. PÁN (20)MUŽ (1OO)HRAD (50)STROJ (5)

3 Krokodýli Krokodýly řadíme mezi plazy, patří mezi nejstarší živočichy na Zemi. Jsou to masožravci. Svou kořist nežvýkají, ale trhají ji na kousky. Při tomto zápasu krokodýli neustále ztrácejí své dýkovité zuby, ale brzy jim narostou nové. Žaludek krokodýla je velký asi jako basketbalový míč. PÁN (20)MUŽ (1OO)HRAD (50)STROJ (5) krokodýlimasožravcikouskymíč plazyzápasu živočichyzuby žaludek ŘEŠENÍ Krokodýlovi může za život vyrůst až 50 sad zubů.

4 Rozliš, podle kterého vzoru se podstatné jméno skloňuje a podle toho zapiš písmeno. Když budeš pracovat správně, dozvíš se, proč krokodýli zívají. PÁNMUŽHRADSTROJ v pytli BRDO pod kůly JACHL se lvy LHDS se spisovateli UAOE kilogramy VSZP bez listonoše EUAI v kotli HPRJ lovící orli ÍEAU za automobily PTSCH k řediteli AEIY 2.

5 PÁNMUŽHRADSTROJ v pytli O pod kůly CH se lvy L se spisovateli A kilogramy Z bez listonoše U v kotli J lovící orli Í za automobily S k řediteli E ŘEŠENÍ: Krokodýli se otevřením tlamy ochlazují.

6 Vyber ke slovům správné i/y a zapiš si odpovídající písmeno. Dozvíš se tak jméno krokodýla s dlouhými, úzkými čelistmi. Tento krokodýl má tak slabé nohy, že může sotva chodit. IY povoz-RG k Janov-AE s peněz-VN hlavolam-YI chovat osl-KÁ se spisovatel-LU 3.

7 IY povozyG k JanoviA s peněziV hlavolamyI chovat oslyÁ se spisovateliL ŘEŠENÍ: Krokodýl s dlouhými, úzkými čelistmi se jmenuje gaviál.


Stáhnout ppt "SKLOŇOVÁNÍ PODSTATNÝCH JMEN RODU MUŽSKÉHO PROCVIČOVÁNÍ."

Podobné prezentace


Reklamy Google