Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Bankovní účty Vypracovala Nelly Bočková. Bankovní účet je finanční účet v bance, který zaznamenává finanční transakce mezi klientem a bankou a sleduje.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Bankovní účty Vypracovala Nelly Bočková. Bankovní účet je finanční účet v bance, který zaznamenává finanční transakce mezi klientem a bankou a sleduje."— Transkript prezentace:

1 Bankovní účty Vypracovala Nelly Bočková

2 Bankovní účet je finanční účet v bance, který zaznamenává finanční transakce mezi klientem a bankou a sleduje tak finanční situaci účtu. Mohou mít kladný neboli kreditní zůstatek, kdy banka dluží peníze zákazníkovi Nebo záporný tedy debetní zůstatek, když zákazník dluží bance peníze. Účty otevřené za účelem vkladů (kreditních zůstatků) jsou označovány jako depozitní účty. Účty vedené za účelem půjček (debetních zůstatků) jsou označovány jako úvěrové účty.

3 Zřízení bankovního účtu Je založeno na smlouvě o vedení účtu. Banka požaduje po klientovi podpisový vzor.

4 Příkaz k úhradě Je pokyn bance k provedení platby. Není účetním dokladem, protože ještě neprokazuje, že platba skutečně proběhla.

5 Další dělení podle účelu účtu Běžný účet – účet, který slouží především k snadnější hotovostní i bezhotovostní správě, manipulaci a hospodaření s finančními prostředky (převody, platby, vklady). Spořicí účet - účet který slouží nejčastěji ke spoření nebo ukládání dočasně volných finančních prostředků s vyšším úročením. Termínovaný vklad - účet slouží k uložení volných finančních prostředků s vyšším úročením. Úvěrový účet – účet, na kterém banka eviduje stav poskytnutého úvěru. Neúročený účet - například notářská úschova. Loro a Nostro účet - běžný účet, který vede banka bance v zahraničí.

6 Účtování na běžném účtu

7 Zdroje Učebnice účetnictví 2013 1. díl – Pavel Štohl www.wikipedia.com


Stáhnout ppt "Bankovní účty Vypracovala Nelly Bočková. Bankovní účet je finanční účet v bance, který zaznamenává finanční transakce mezi klientem a bankou a sleduje."

Podobné prezentace


Reklamy Google