Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Marie Cejnková 5.A. Microsoft Corporation Oficiální vznik: 4. dubna 1975 Zakladatelé: Bill Gates a Paul Allen Status společnosti: akciová národní společnost.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Marie Cejnková 5.A. Microsoft Corporation Oficiální vznik: 4. dubna 1975 Zakladatelé: Bill Gates a Paul Allen Status společnosti: akciová národní společnost."— Transkript prezentace:

1 Marie Cejnková 5.A

2 Microsoft Corporation Oficiální vznik: 4. dubna 1975 Zakladatelé: Bill Gates a Paul Allen Status společnosti: akciová národní společnost Sídlo: Redmond, ve státě Washington Současný ředitel: Steve Ballmer Počet zaměstnanců: (červen 2014)

3 Vznik Bill a Paul byli dlouholetí přátelé s velkou zálibou v programování. V sedmdesátých létech začali vyhledávat příležitost k založení úspěšného podniku,kde by využili své dovednosti. Jejich kariéra začala naprogramováním interpreteru pro společnost MITS,který sklidil obrovský úspěch.

4 Vývoj na trh operačních systémů vstoupil Microsoft s vlastní verzí Unixu nazvanou Xenix, ale až později systém DOS dostal společnost do čela softwarového trhu Paul Allen odchází od společnosti kvůli nálezu Hodkingovy nemoci na trh je uveden kancelářský balíček programů, Microsoft Office; v květnu spuštěno rozhraní Windows 3.0, Office i Windows totálně ovládají trh

5 rozšiřování působení svých produktů i do oblastí sítí a internetu; v srpnu vydání Windows 95 a novým uživatelským rozhraním a nabídkou Start Bill Gates se vzdává funkce ředitele, předává ji Stevu Ballmerovi a sám se stává hlavním softwarovým architektem vydala společnost operační systém Windows XP a později téhož roku také herní konzoli Xbox, čímž vstoupila na nový trh vydání operačního systému Windows Vista s novými funkcemi a vydání Microsoft Office 2007

6 Microsoft zakoupil za 8,5 miliardy dolarů společnost Skype Communications Microsoft kupuje telefonní divizi Nokia (za 7 miliard dolarů) odkoupení společnosti Mojang (vývoj a divize hry Minecraft, za 2,5 miliardy dolarů)

7 Finance Microsoft patří mezi nejstabilnější a nejspolehlivější společnosti na světě Majetek je odhadován na 41 miliard dolarů a jeho nekryté dluhy pouze na 8,5 miliard dolarů Obrat společnosti je k roku ,5 miliard dolarů

8 Děkuji za pozornost :) Zdroje:


Stáhnout ppt "Marie Cejnková 5.A. Microsoft Corporation Oficiální vznik: 4. dubna 1975 Zakladatelé: Bill Gates a Paul Allen Status společnosti: akciová národní společnost."

Podobné prezentace


Reklamy Google