Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vývoj Říma do ovládnutí Itálie. na počátku období římské republiky docházelo k ostrým sporům mezi patricii a plebejci důsledkem toho byli nově sepsány.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vývoj Říma do ovládnutí Itálie. na počátku období římské republiky docházelo k ostrým sporům mezi patricii a plebejci důsledkem toho byli nově sepsány."— Transkript prezentace:

1 Vývoj Říma do ovládnutí Itálie

2 na počátku období římské republiky docházelo k ostrým sporům mezi patricii a plebejci důsledkem toho byli nově sepsány zákony ustaveni zástupci lidu tribuni (voleni na jeden rok, nedotknutelní, právo VETA) později mohli být voleni plebejové do všech úřadů

3 5 - 4 stol. př. n. l. obranné války Říma  proti Etruskům na severu  proti italickým kmenům na jihu postupně se rozšiřovalo území Říma (ovládnutí Latinů) 387 př. n. l. vpád Keltů - Řím byl vydrancován (kapitolské husy) poté rychlá obnova Říma nové výbojné války proti sousedům - růst významu a moci 265 př. n. l. Řím ovládl celý Apeninský poloostrov až k řece Pád

4 zdroje: archiv autora


Stáhnout ppt "Vývoj Říma do ovládnutí Itálie. na počátku období římské republiky docházelo k ostrým sporům mezi patricii a plebejci důsledkem toho byli nově sepsány."

Podobné prezentace


Reklamy Google