Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Na následujících stránkách se seznámíte se sedmi divy světa. Seznámíte s dobou před a po divech. 7 divů světa.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Na následujících stránkách se seznámíte se sedmi divy světa. Seznámíte s dobou před a po divech. 7 divů světa."— Transkript prezentace:

1 Na následujících stránkách se seznámíte se sedmi divy světa. Seznámíte s dobou před a po divech. 7 divů světa

2 Cheopsova pyramida v Gíze je jeden ze sedmi divů světa. Je to jediný div světa který dosud stále stojí. Pyramida byla postavena na svou dobu s úžasnou přesností. Ohromné kamenné kvádry z nichž se pyramida skládá byly přiváženy po řece a odtud dopravovány na samotnou stavbu. V pyramidě byla uložena mumie a pohádkový poklad který byl vykraden.

3 Možná že nějak takhle vypadal další ze sedmi divů světa maják na ostrově Pharos. Maják měl „prosvětlit“ nebezpečné pobřeží delty Nilu. Tento velikán byl dalším egyptským příspěvkem mezi divy.

4 Kolos na ostrově Rhodos. Obří bronzová socha Helia boha slunce stála na okraji přístavu na ostrově. Socha byla zničena při zemětřesení a nikdy nebyla obnovena.

5 Semiramidiny vysuté zahrady nechal postavit Babilónský král pro svou manželku. Zahrady měly úžasný zavlažovací systém. Tento div světa je již zničen.

6 Artemidin chrám na Efesu je řeckým zástupcem divů. Ohromný chrám na pobřeží Malé Asie.

7 Město Halikarnássos je nejjižnějším z dlouhé řady velkých a slavných maloasijských řeckých měst Pozůstatky této ohromné stavby jsou dodnes k vidění.

8 Socha Dia v chrámu v Olympii je považována za naprostý vrchol lidské schopnosti tvarovat kámen a kov. Socha Dia stála v Diově chrámu zhruba uprostřed posvátného okrsku Olympie.

9 Zde jsou k dispozici všechny obrázky z těchto stránek:

10 KONEC Poznámky: Obrázky staveb jsou buď z dochovaných materiálů nebo to jsou grafické návrhy jak asi tak vypadaly.


Stáhnout ppt "Na následujících stránkách se seznámíte se sedmi divy světa. Seznámíte s dobou před a po divech. 7 divů světa."

Podobné prezentace


Reklamy Google