Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

1736-1819 skotský mechanik, vynálezce a fyzik.  Watt ve skutečnosti nebyl vynálezcem parního stroje, provedl pouze taková vylepšení, která umožnila jeho.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "1736-1819 skotský mechanik, vynálezce a fyzik.  Watt ve skutečnosti nebyl vynálezcem parního stroje, provedl pouze taková vylepšení, která umožnila jeho."— Transkript prezentace:

1 1736-1819 skotský mechanik, vynálezce a fyzik

2  Watt ve skutečnosti nebyl vynálezcem parního stroje, provedl pouze taková vylepšení, která umožnila jeho průmyslové využití  byl skotský mechanik, vynálezce a fyzik – samouk, známý především skrze své vynálezy a vylepšení parních strojů.  James Watt se rok učil u mechanika T. Morgana v Londýně(1755)

3  V roce 1775 se spojil s obchodníkem Matthewem Boultonem a společně začali vyrábět a prodávat parní stroj  Wattovy parní stroje způsobily revoluci v oblasti britského průmyslu  V uhelných dolech už nemuseli zaměstnanci nosit uhlí na povrch v pytlích, ale začaly se používat první jednoduché výtahy poháněné Wattovým strojem

4  Dvojčinný parní stroj,nezávislý objev složení vody,upřesnění fyzikálního pojmu práce  Odstředivý regulátor,vývěva, setrvačník parního stroje

5  V roce 1763 byl Watt požádán, aby opravil parní stroj (jednalo se o jeden z prvních parních strojů, nazývaný Newcomen engine). Tehdejší parní stroje byly nevýkonné a tak se James Watt rozhodl a sestrojil parní stroj - vlastní vylepšený model.  Od roku 1769 se James Watt věnoval stavbě a zlepšování svých parních strojů a také dalším vynálezům.

6 Wattův stacionární parní stroj (1774)

7  Watt byl jemné dítě, chodil do školy nepravidelně a místo toho většinou byl vzdělaný doma jeho matkou. On vystavil velkou manuální obratnost, nadání pro matematiku a absorboval legendy a tradici skotských lidí. http://james-watt.navajo.cz/ http://cs.wikipedia.org/wiki/James_Watt http://www.converter.cz/fyzici/watt.htm


Stáhnout ppt "1736-1819 skotský mechanik, vynálezce a fyzik.  Watt ve skutečnosti nebyl vynálezcem parního stroje, provedl pouze taková vylepšení, která umožnila jeho."

Podobné prezentace


Reklamy Google