Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název: VY_32_INOVACE_VKZ689_16 Autor: Mgr. Lucie Fajfrová Oblast: Stručná anotace: Tato výuková prezentace je určena pro žáky 6. ročníku v návaznosti na.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název: VY_32_INOVACE_VKZ689_16 Autor: Mgr. Lucie Fajfrová Oblast: Stručná anotace: Tato výuková prezentace je určena pro žáky 6. ročníku v návaznosti na."— Transkript prezentace:

1 Název: VY_32_INOVACE_VKZ689_16 Autor: Mgr. Lucie Fajfrová Oblast: Stručná anotace: Tato výuková prezentace je určena pro žáky 6. ročníku v návaznosti na tematický okruh Jak přežít pubertu v předmětu Výchova ke zdraví. Žáci se seznámí s pojmy přátelství, láska, kamarád. Utvoří si jasnou představu o tom, jaké by měl mít vlastnosti správný kamarád apod. Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Individualizace a inovace výuky v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

2 „PŘESTÁVÁTE BÝT DÍTĚTEM, ALE JEŠTĚ POŘÁD NEJSTE DOSPĚLÝM.“ http://openphoto.net/gallery/image.html?image_id=7733&hints, citováno dne 4.5.2012

3 PŘÁTELSTVÍ = mezilidský vztah (náklonnost, porozumění) = chceme pro něho to nejlepší = nejsme fyzicky přitahováni protějšky a při odloučení netrpíme pocity samoty JE NĚJAKÝ ROZDÍL MEZI SLOVY KAMARÁD X PŘÍTEL? DĚLÁŠ MEZI TĚMITO SLOVY ROZDÍL? MŮJ KAMARÁD JAKÝ JE MŮJ KAMARÁD? Nakresli si své sluníčko a do jednotlivých paprsků vepiš, jaký je Tvůj kamarád (vlastnosti).

4 JÁ KTERÉ KAMARÁDY POVAŽUJEŠ ZA NEJBLIŽŠÍ? Kteří kamarádi jsou nejbližší, kteří vzdálenější? Obrázek si můžeš doplnit o další elipsy. http://office.microsoft.com/cs-cz/images/results.aspx?qu=Ml%C3%A1%C4%8Fata%20zv%C3%AD%C5%99at#ai:MP900424391|, citováno dne 3.5.2012

5 Poslech: Michal David – Pár přátel stačí mít Např. http://www.youtube.com/watch?v=v1aD02wQKKUhttp://www.youtube.com/watch?v=v1aD02wQKKU 1.Poslech v pohodlné poloze 2.Žáci dostanou text (refrén) s vynechanými slovy, které v průběhu písně mají doplnit (2. poslech) 3.Společné zpívání s interpretem PÁR _____________STAČÍ MÍT CO UMĚJ ZA TO ______________ A __________________ HRÁT, KDYŽ NEMÁŠ CHUŤ SE ______________ JEN OPŘI SE A VSTAŇ A ____________ SE NEPŘESTAŇ VŽDYŤ NĚKDY STAČÍ ____________ JEN DÁL SE SNAŽ TY NA TO MÁŠ.

6 LÁSKA = je hodnotou = nejmocnější síla, která tvaruje lidský život = silná náklonnost nebo silný pocit, že k někomu patřím JAKÝ JE NEJZNÁMĚJŠÍ SYMBOL LÁSKY? EXISTUJÍ I JINÉ SYMBOLY PRO LÁSKU? Druhy lásky = manželská, rodičovská, sourozenecká, milenecká… Poslech: Jiří Škorpík – Buchet je spousta (Kouzla králů) Např. http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/soundtrack-kouzla- kralu/buchet-je-spousta-69137http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/soundtrack-kouzla- kralu/buchet-je-spousta-69137 http://www.kinobox.cz/film/38641-kouzla-kralu/fotogalerie/z-filmu/foto_6002, citace dne 4.5.2012

7 HISTORICKÉ DVOJICE aneb jak to dopadlo s jejich láskou? Romeo a Julie Ceasar a Kleopatra Přemysl a Libuše Břetislav a Jitka Orfeus a Euridika Odysseus a Penelopé Nemiluje ho, a proto se po zajetí nechává uštknout hady. Po nápoji vypadá jako mrtvá, ale jen tvrdě spí. Když ji najde, vypije jed a umírá. Po jejím probuzení se propíchne jeho dýkou. Jeho ženu uštkl had a zemřela. Šel ji vysvobodit z podsvětí, ovšem za podmínky, že se na ni nesmí podívat. Nesplnil to. Sedm dní zpíval dlouhé písně, až ho ukamenovaly backchnatky. Byla věrna jeho lásce. Odmítala řady nápadníků, oddalovala nový sňatek déle než 3 roky. Po jeho návratu žili poklidný a šťastný život. Unesl ji z kláštera a nechal se s ní na starém hradě oddat. Lidé se hněvali, že zemi vládne žena, a proto si mohli sami vybrat muže, za kterého se provdá.


Stáhnout ppt "Název: VY_32_INOVACE_VKZ689_16 Autor: Mgr. Lucie Fajfrová Oblast: Stručná anotace: Tato výuková prezentace je určena pro žáky 6. ročníku v návaznosti na."

Podobné prezentace


Reklamy Google