Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Skupina: LIŠEJNÍKY (Lichenes). stavba složené organismy heterotrof autotrof houba + řasa (sinice) tvar příjem vody a živin fotosyntéza.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Skupina: LIŠEJNÍKY (Lichenes). stavba složené organismy heterotrof autotrof houba + řasa (sinice) tvar příjem vody a živin fotosyntéza."— Transkript prezentace:

1 skupina: LIŠEJNÍKY (Lichenes)

2 stavba složené organismy heterotrof autotrof houba + řasa (sinice) tvar příjem vody a živin fotosyntéza

3 stélka Keříčkovitá – stélka větvená, jen v jednom místě upevněná k podkladu Lupenitá – rozprostřená do plochy. Volné okraje jsou nepravidelně laločnaté. Má rozlišenou lícovou a rubovou stranu Korovitá – celou spodní stranou pevně přirůstá k podkladu

4 ekologie, rozmnožování, význam růst rozmnožování nepohlavně pohlavně význam pomalý nesnesou konkurenci ostatních rostlin extrémní stanoviště úlomky stélek s houbou i řasou jen houba – tvoří plodničky (= thecia) – na nich vřecka s výtrusy – lišejník vznikne, až když se setká s řasou bioindikátory (znečištění) některá antibiotika potrava v polárních oblastech zvětrávání hornin průkopníci života

5 zástupci terčovka (Parmelia) pukléřka (Cetraria) dutohlávka (Cladonia) lišejník zeměpisný (Rhizocarpon geographicum) provazovka (Usnea)

6 _ _ _ _ _

7 Dutohlávka

8 _ _ _ _ _

9 Pukléřka

10 _ _ _ _ _

11 Terčovka bublinatá

12 _ _ _ _ _

13 Lišejník zeměpisný

14 _ _ _ _ _

15 Provazovka


Stáhnout ppt "Skupina: LIŠEJNÍKY (Lichenes). stavba složené organismy heterotrof autotrof houba + řasa (sinice) tvar příjem vody a živin fotosyntéza."

Podobné prezentace


Reklamy Google