Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kateřina Hurníková 11.3.2012. Dvoření  Je proces vyjednávání  Má několik stádií  Na konci stádia vždy rozhodnutí: → ukončit vztah? → pokračovat do.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kateřina Hurníková 11.3.2012. Dvoření  Je proces vyjednávání  Má několik stádií  Na konci stádia vždy rozhodnutí: → ukončit vztah? → pokračovat do."— Transkript prezentace:

1 Kateřina Hurníková 11.3.2012

2 Dvoření  Je proces vyjednávání  Má několik stádií  Na konci stádia vždy rozhodnutí: → ukončit vztah? → pokračovat do dalšího stádia intimity?

3 Inzerce  Vysílání informace, že jsme volní (fyzický vzhled, oblečení)  Využívání klamu

4 Můžu Vás pozvat na skleničku?  Provedena volba potenciálního partnera → předvádění speciálního chování vyjadřující, že o něj máme zájem  Statické znaky: - dosažitelnosti - přitažlivosti

5 Odhadování rizika  Bude investice vložená do partnera zbytečná?

6 Sexuální atraktivita žen  Věk  Postava (váha, poměr pasu a boků, velikost a tonus prsou)

7 Sexuální atraktivita mužů  Přístup ke zdrojům (finanční zajištění, společenské postavení, moc) a ochota se o ně dělit  Genetické a zdravotní charakteristiky

8  Muž a žena jsou různá stvoření. Jejich potřeby i očekávání v partnerských sexuálních vztazích se liší.

9 Literatura  Barrett, L., Dunbar, R., Lycett, J. (2007). Evoluční psychologie člověka. Praha: Portál.  Mlčoch, Z. Namlouvání a dvoření – sexuální chování lidí. [cit. 2012-03-11]. Dostupné z http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/vzta hy/sex-milovani/namlouvani-a-dvoreni- sexualni-chovani-lidi http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/vzta hy/sex-milovani/namlouvani-a-dvoreni- sexualni-chovani-lidi  Weiss, P. (2004). Ženská a mužská sexuální atraktivita z pohledu sociobiologie. Postgraduální medicína, 6 (2), 156-159.

10 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Kateřina Hurníková 11.3.2012. Dvoření  Je proces vyjednávání  Má několik stádií  Na konci stádia vždy rozhodnutí: → ukončit vztah? → pokračovat do."

Podobné prezentace


Reklamy Google