Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Dospělci neškodí, larvy žírem silně poškozují klíčící semena (obilí, kukuřice, luskovin apod.). Do dužnatých podzemních.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Dospělci neškodí, larvy žírem silně poškozují klíčící semena (obilí, kukuřice, luskovin apod.). Do dužnatých podzemních."— Transkript prezentace:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17 Dospělci neškodí, larvy žírem silně poškozují klíčící semena (obilí, kukuřice, luskovin apod.). Do dužnatých podzemních částí rostlin (hlízy brambor, bulvy řepy, kořeny kořenové zeleniny apod.) vyžírají hluboké úzké chodbičky.

18 Při jakémkoliv pohybu s hlízou ji larva rychle opouští, takže ve sklizených hlízách nalézáme drátovce jen výjimečně. Rozhodně se vyplatí podporovat přirozené nepřátele, jako jsou krtci, rejsci, střevlíci či ptáci.

19

20

21 2,5 mm Dřepčíci škodí na brukvovité zelenině - ředkvičkách, ředkvích, křenu, kapustě, kedlubnech -brouci okusují listy a larvy kořeny. Dřepčíci mají velmi silné zadní nohy a dokážou skákat až metr daleko.

22

23

24

25

26

27

28 Hraboši žijí v norách (v hloubce 30–50 cm), které tvoří složitý komplex. Většinou se nevyskytují sami, ale ve větších koloniích. Je to býložravec. Živí se hlavně zelenými částmi rostlin a kůrou stromů. Samice vyvádí mláďata (nejčastěji 3 až 10) třikrát až sedmkrát ročně

29 Vyhrabává si chodby a nory v březích vodních toků nebo rybníků. Velmi dobře plave, živí se podzemními částmi rostlin a může škodit na zahradách v okolí vod. Snadno se přemnoží. Na zimu shromažďuje zásoby potravy, případně se živí kořeny stromků v podzemí.

30 9. ZELINÁ Ř SKÉ ZAHRADY 2 ŠKŮDCI ZELENINY: baktérie, plísně hmyz – bělásek zelný, kovařík (larva drátovec), dřepčík plži - slimák, plzák savci – hraboš, krtek plevele: pýr, ptačinec…..

31 Závěr: 1)Jaké znáš škůdce zeleniny? Vysvětli, proč je člověk považuje za škůdce.


Stáhnout ppt "Dospělci neškodí, larvy žírem silně poškozují klíčící semena (obilí, kukuřice, luskovin apod.). Do dužnatých podzemních."

Podobné prezentace


Reklamy Google