Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Asijští tygři Jan Dušek. ZÁKLADNÍ ÚDAJEASIJŠTÍ TYGŘI  státy, u nichž došlo v posledních letech k rychlému růstu hospodářství.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Asijští tygři Jan Dušek. ZÁKLADNÍ ÚDAJEASIJŠTÍ TYGŘI  státy, u nichž došlo v posledních letech k rychlému růstu hospodářství."— Transkript prezentace:

1 Asijští tygři Jan Dušek

2 ZÁKLADNÍ ÚDAJEASIJŠTÍ TYGŘI  státy, u nichž došlo v posledních letech k rychlému růstu hospodářství

3 ZÁKLADNÍ ÚDAJEASIJŠTÍ TYGŘI  nejvýznamnější asijští tygři jsou: TAIWAN HONG KONG KOREJSKÁ REPUBLIKA SINGAPUR  Najděte si uvedené asijské tygry na mapě:  Který z nich leží nejblíže rovníku?  Kterým z nich prochází obratník Raka?  Který z nich leží nejvýchodněji?

4 ZÁKLADNÍ ÚDAJEASIJŠTÍ TYGŘI Hlavní znaky hospodářství asijských tygrů jsou:  prudký rozvoj průmyslu  převažuje elektronika, strojírenství, hračky, atd.  v obchodu častý reexport  důležitá střediska cestovního ruchu

5 ZÁKLADNÍ ÚDAJETAIWAN  oficiálně součást Číny  ve skutečnosti vystupuje jako samostatný stát

6 ZÁKLADNÍ ÚDAJEHONG KONG (XIANGGANG)  dříve britská kolonie  od roku 1997 součást Číny se zvláštním režimem

7 ZÁKLADNÍ ÚDAJE KOREJSKÁ REPUBLIKA  Porovnejte vzájemně rozlohu, počet obyvatel a HDP/os. obou států na Korejském poloostrově:

8 ZÁKLADNÍ ÚDAJESINGAPUR  významné světové centrum obchodu, služeb a dopravy


Stáhnout ppt "Asijští tygři Jan Dušek. ZÁKLADNÍ ÚDAJEASIJŠTÍ TYGŘI  státy, u nichž došlo v posledních letech k rychlému růstu hospodářství."

Podobné prezentace


Reklamy Google