Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo v digitálním archivu školyVY_32_INOVACE_CJ6_18 Sada DUMČeský jazyk 6 PředmětČeský jazyk Název materiáluVyjmenovaná slova po V – opakování formou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo v digitálním archivu školyVY_32_INOVACE_CJ6_18 Sada DUMČeský jazyk 6 PředmětČeský jazyk Název materiáluVyjmenovaná slova po V – opakování formou."— Transkript prezentace:

1

2 Číslo v digitálním archivu školyVY_32_INOVACE_CJ6_18 Sada DUMČeský jazyk 6 PředmětČeský jazyk Název materiáluVyjmenovaná slova po V – opakování formou křížovky. Anotace V prezentaci si žáci procvičí a upevní vyjmenovaná slova po V formou křížovky. Pomůcky: pracovní list AutorMgr. Kateřina Fiedlerová JazykČeský jazyk Datum vytvoření Očekávaný výstup Znalost - odůvodňování správného psaní: i/í a y/ý po tvrdých, měkkých i obojetných souhláskách. Stupeň a typ vzděláníZákladní vzdělání - lehké mentální postižení Klíčová slovaVyjmenovaná slova po V, význam vyjmenovaných slov po V Druh učebního materiáluPrezentace Cílová skupinaŽák 2. stupně speciální školy Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/

3 Mgr. Kateřina Fiedlerová Vyjmenovaná slova po V - opakování formou křížovky. 6. ročník

4 Milí žáci, dnes budeme procvičovat vyjmenovaná slova po V. Každý z Vás teď obdrží jeden pracovní list s křížovkou, kterou si společně vyplníme. Na dalším snímku uvidíte otázky. U každé otázky je příklad. Vypočítej ho a odpověď zapiš velkými tiskacími písmeny ke správnému výsledku (do pracovního listu). Nejrychlejší z vás  může jít zapsat odpověď na PC. Tabulka je na dalším snímku.

5 Rámus, křik, poplach Slovo s předponou vy-: Jak nazýváme dokument, na němž je zaznamenáno celkové hodnocení prospěchu žáka, které vydává škola dvakrát do roka? Vysokým hlasem radostně vykřikovat Největší sova se štětičkami delších per na hlavě Vydávat pronikavý, táhlý hlas.

6 Tajenka: Kdo už ví, které vyjmenované slovo můžeme složit z písmen v modře označených polích?

7 V Y D R A - - vydra říční je lasicovitá šelma - - žije v Evropě, Asii a severní Africe - - živí se rybami, měkkýši, obojživelníky - - patří mezi kriticky ohrožené druhy!

8 To je pro dnešní hodinu vše. Loučím se s vámi. Čauky mňauky... Vaše kočička Mája


Stáhnout ppt "Číslo v digitálním archivu školyVY_32_INOVACE_CJ6_18 Sada DUMČeský jazyk 6 PředmětČeský jazyk Název materiáluVyjmenovaná slova po V – opakování formou."

Podobné prezentace


Reklamy Google