Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SOUSTRUŽNICKÉ NOŽE A BROUSÍCÍ NÁSTROJE.. Soustružnické nože. Jsou nože, které se používají k obrábění materiálu na soustruhu. Druhy : a)nůž na čisto b)nůž.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SOUSTRUŽNICKÉ NOŽE A BROUSÍCÍ NÁSTROJE.. Soustružnické nože. Jsou nože, které se používají k obrábění materiálu na soustruhu. Druhy : a)nůž na čisto b)nůž."— Transkript prezentace:

1 SOUSTRUŽNICKÉ NOŽE A BROUSÍCÍ NÁSTROJE.

2 Soustružnické nože. Jsou nože, které se používají k obrábění materiálu na soustruhu. Druhy : a)nůž na čisto b)nůž na hrubo c)nůž na úhlové přechody

3 Brousící nástroje. Jsou to především brousící papíry a pásy. Složení brusného pásu : 1.plátno 2.pojivo 3.zrno 4.fixace Matriál – zrno : Přírodní : křemen, pazourek, granát, korund. Syntetický : pemza, skol, karborund, oxid hlinitý.

4 Otupování nástrojů. Otupování nástrojů je postupná změna ostrosti břitu při řezání. Příčiny otupování : mechanickým otěrem mechanickým otěrem Zahřátím povrchové destičky břitu na vysoké teploty Zahřátím povrchové destičky břitu na vysoké teploty elektrochemickou korozí elektrochemickou korozí elektrickou erozí elektrickou erozí Zvyšování trvanlivosti : slinutými karbidy slinutými karbidy kalením hrotů kalením hrotů nitridací nitridací správnou údržbou (čištění nástrojů, úprava zubů, a břitů). správnou údržbou (čištění nástrojů, úprava zubů, a břitů).

5 Opakování.  Vyjmenujte druhy soustružnických nožů.  Popište složení brusného papíru.  Jak se chráním proti otupování nástrojů ?


Stáhnout ppt "SOUSTRUŽNICKÉ NOŽE A BROUSÍCÍ NÁSTROJE.. Soustružnické nože. Jsou nože, které se používají k obrábění materiálu na soustruhu. Druhy : a)nůž na čisto b)nůž."

Podobné prezentace


Reklamy Google