Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

30.léta 20.století Doba velkého hudebního rozkvětu. V hudbě nastaly velké pokroky. Prudký vzestup celé kultury. Rádia a gramofony-běžná výbava. ČR-jedna.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "30.léta 20.století Doba velkého hudebního rozkvětu. V hudbě nastaly velké pokroky. Prudký vzestup celé kultury. Rádia a gramofony-běžná výbava. ČR-jedna."— Transkript prezentace:

1

2 30.léta 20.století Doba velkého hudebního rozkvětu. V hudbě nastaly velké pokroky. Prudký vzestup celé kultury. Rádia a gramofony-běžná výbava. ČR-jedna z nejvyspělejších zemí Evropy. Zvukový film-samozřejmost.

3 Swing Hudba -Swing je jazzový styl. -Jazz se stal populární taneční hudbou. -Míšení černošských a bělošských prvků. Tanec -Označení swing je pro všechny swingové tance: -lindy hop, -jive, -charleston, -balboa.

4 Big Band Je to swingový orchestr nebo velký soubor. Big Bandy nikdy neimprovizují. Jejich kapelník je hudebník i dirigent. Např.: Benny Goodman Základní Big Band má 17 členů.

5 Jive První swingový tanec. Vznikl na jihu USA. Je rychlý a temperamentní. Objevoval se pod různými názvy.

6 Inka Zemánková Původní jménem Inéz Koníčková. Nejpopulárnější swingová zpěvačka. Spolupracovala s orchestry: -Bobka Bryena, -Karla Vlacha, -a Melody Boys R.A.Dvorského. Hity: Slunečnice, Jsem dívka v rytmu zrozená.

7 Jaroslav Pospíšil Operetní zpěvák. Česká největší hvězda pop-music 1.pol. 30.let. Nazpíval přes písní. Hrál ve 22 filmech a operních a operetních představeních. Měl samostatných koncertů. Nahrál 546 gramofonových desek.

8 Rudolf Antonín Dvorský Úspěšný zpěvák, skladatel, klavírista a herec. Vystupoval s Melody Makers. Založil kapelu Melody Boys. Nahráli na písní. Prezentoval různé žánry jako: jazz, swing, i lidovky. Hity: Děkuji, bylo to krásné, Hm, hm.

9 Melody Boys

10 Bajo Trio První česká dívčí vokální skupina. Zpívaly populární hudbu. Název tria je odvozen od jmen B obina, A nita, Jo žka. Jejich vzorem byly Boswell Sisters. Vystupovaly např. v „Osvobozeném divadle.“ Spolupracovaly s orchestry: -Smiling Boys, -orchestr Jaroslava Maliny

11 DJ Toto označení použil poprvé Walter Winchell v r Skombinoval slova: disk-jako nahrávka a jockey-jako přehrávač.

12 Voskovec + Werich a Jezek Říkalo se jim: „Nesmrtelné trio.“ Ježek skládá hudba a V+W píší vtipné a inteligentní texty. Dohromady napsali 27 divadelních her a 4 filmy. Tvořili protinacistické a politické hry-museli emigrovat.

13 Ukázky Bajo Trio AbaQJxGPc Inka Zemánková 5Ba7xqMLU Jaroslav Pospíšil tOre4iDY V+W+J UY7gK-KU R.A.Dvorský G06Tw9-CI Swing PgplMujzQ

14 Prezentace Tuto prezentaci vytvořily: Barbora Pastrňáková, Karolína Kubíčková a Barbora Chotárová ze ZŠ Dobré-VIII.B. Prezentace byla vytvořena do předmětu hudební výchovy, jako projekt: „30.léta.“

15 Zdroje: action1.jpg action1.jpg


Stáhnout ppt "30.léta 20.století Doba velkého hudebního rozkvětu. V hudbě nastaly velké pokroky. Prudký vzestup celé kultury. Rádia a gramofony-běžná výbava. ČR-jedna."

Podobné prezentace


Reklamy Google